Twórcy The Witcher: Battle Arena tłumaczą brak zapowiedzi wersji na PC

„Skupiamy się na platformach mobilnych.”

CD Projekt RED wyjaśniło, dlaczego nie została zapowiedziana wersja PC darmowej produkcji The Witcher: Battle Arena. Nie zaprzeczono też kategorycznie, że taka wersja nie powstanie w przyszłości.

- Gra jest zbudowana na silniku Unity, więc teoretycznie możliwe byłoby przeniesienie jej na PC - powiedział Tadeusz Zieliński, menadżer społeczności w CDP RED, w rozmowie z Rock, Paper, Shotgun.

- Na tej platformie jest już jednak mnóstwo świetnych gier MOBA. Dlatego więc obecnie skupiamy się na platformach mobilnych.

Najpopularniejsze produkcje MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) na PC to między innymi League of Legends czy Dota 2. Obydwie cieszą się uznaniem milionów użytkowników. Na rynek wkracza też powoli Blizzard ze swoim tytułem Heroes of the Storm.

The Witcher: Battle Arena ukaże się przed końcem roku. Produkt trafi na urządzenia z systemami Android, iOS i Windows Phone. Podstawą rozgrywki będą starcia dwóch trzyosobowych zespołów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami