Twórcy Homefront: The Revolution od kilku dni nie przychodzą do pracy - raport

Kolejne problemy studia Crytek.

Deweloperzy z brytyjskiego oddziału studia Crytek od kilku dni nie przychodzą do pracy - informuje Kotaku powołując się na własne źródła.

Według doniesień serwisu, pracownicy nie otrzymali jeszcze części zaległego wynagrodzenia. Złożyli oficjalne zażalenie i wrócili do domów.

Ponad sto osób wzięło udział w tej formie protestu. Nie wiadomo ilu deweloperów planuje powrót do pracy, a ilu odeszło na stałe. Brytyjskie studio zatrudnia około 130 osób.

O problemach firmy informowaliśmy już w czerwcu, gdy pojawiły się podejrzenia co do kondycji finansowej Crytek UK. Źródła Eurogamera twierdziły, że „pracownicy stracili wiarę w kadrę zarządzającą”, a „od jakiegoś czasu oferowano ograniczone pensje”.

Niedawno pojawiły się także doniesienia o kłopotach w szanghajskiej filii Cryteka i anulowaniu produkcji Ryse 2.

Homefront: The Revolution to sequel wydanego w 2011 roku tytułu od THQ, który opowiadał o inwazji wojsk Korei Północnej na tereny Stanów Zjednoczonych. Akcja kontynuacji rozgrywa się w okupowanej Filadelfii. Projektanci zdecydowali się na formułę strzelanki z otwartym światem i opcjonalną kooperacją dla czterech osób.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami