Nintendo chce „stopniowo zmieniać strukturę” serii The Legend of Zelda

Nowa część cyklu na konsolę Wii U ma odzwierciedlać tę strategię.

Shigeru Miyamoto, jeden z producentów w Nintendo, podkreślił na spotkaniu z udziałowcami, że firma chce „stopniowo zmieniać strukturę” cyklu The Legend of Zelda.

Najnowsza odsłona ma być pierwszą częścią serii z otwartym światem. Miyamoto zaznaczył, że to „tylko jeden z elementów, które zerwą z tradycyjną formułą i wprowadzą nowe rozwiązania”.

Jednocześnie, deweloper stwierdził, że zazwyczaj stara się unikać określenia „otwarty świat”, gdyż „nie lubi korzystać z utartych nazw opisując coś świeżego”. Użyto go jednak, by odbiorcy nie mieli problemów ze zrozumieniem intencji twórców.

- Określenie to oznacza, że gracze przebywają w rozległym świecie i mogą wykonywać w nim wiele różnych czynności - wyjaśnił. - Zazwyczaj w The Legend of Zelda użytkownik musiał odwiedzać lokacje i podziemia w określonej kolejności. Jeżeli mamy osiem podziemi, to będąc w czwartym niektórzy pomyślą sobie: „Hej, jestem już w połowie gry”, a inni: „Oho, jeszcze połowa gry przede mną”.

- Staramy się stopniowo rezygnować z tego systemu i projektować grę tak, by każdy mógł cieszyć się nią swobodnie w dużym świecie, w którym zawsze znajdzie się coś do roboty.

Miyamoto przypomniał, że ewolucja cyklu zaczęła się już przy okazji premiery zeszłorocznego The Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Gracze mogli wypożyczać różne bronie i przedmioty od tajemniczego kupca. Dzięki temu, możliwe było wykonywanie pewnych misji w dowolnej kolejności. Świat w tej odsłonie był jednak tylko częściowo otwarty.

The Legend of Zelda na Wii U zadebiutuje w przyszłym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami