Na czele następnego Assassin's Creed nie będzie stało studio Ubisoft Montreal

Oddział w Quebecu wchodzi do gry.

Ubisoft Montreal, będące do tej pory głównym studiem odpowiedzialnym za serię Assassin's Creed, przekaże stery oddziałowi w Quebecu. Przynajmniej na jedną grę - następcy Asssassin's Creed: Unity.

Po raz pierwszy w bogatej historii serii na czele projektu nie będzie stało studio w Montrealu.

1
Niewykluczone, że tak będzie wyglądało nowe studio Ubisoft Quebec

„Ubisoft Quebec będzie odgrywało główną rolę w procesie produkcyjnym przyszłego Assassin's Creed” - oświadczył wydawca na swoim blogu.

Firma poinformowała również, że zainwestuje 4 mln dolarów kanadyjskich (ponad 11 mln zł), by zbudować nowe biuro i zwiększyć moce przerobowe; w ramach współpracy z rządem Kanady państwo przekaże na ten cel kolejne pół miliona dolarów (1,5 mln zł).

Co prawda, Ubisoft Quebec do tej pory nie kierowało żadną z gier marki Assassin's Creed, projektanci z tego oddziału mają jednak duży udział w kilku odsłonach serii. Studio pomagało m.in. przy Assassin's Creed Brotherhood, Revelations, Assassin's Creed 3 oraz dodatkach do tego ostatniego - Tyrania Króla Waszyngtona oraz Freedom Cry.

- Zespół jest gotowy na kolejny, duży krok do przodu - skomentował Nicolas Rioux, dyrektor zarządzający Ubisoft Quebec.

W studiu pracuje obecnie 350 osób i będzie się dalej prężnie rozwijać. - Planujemy być 425-osobowym studiem przed końcem 2017 roku - przyznał Rioux. Znajdujące się w budowie nowe biuro w mieście Saint-Roch będzie wykorzystywane przynajmniej przez 14 najbliższych lat, ale zespół przeniesie się tu zapewne dopiero w 2016 roku.

Tymczasem Ubisoft potwierdził, że studio w Montrealu nadal będzie kierować pracami nad serią. „Montreal będzie stało na czele innych projektów Assassin's Creed. Montreal i Quebec będą współpracowały ze sobą, tak samo jak z innymi studiami Ubisoftu” - czytamy w oświadczeniu dla GamesIndustry.

„Chcemy być pewni, że każdy tytuł z serii Assassin's Creed oferuje dla graczy coś nowego i kreatywnego.”

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami