Konsolowe wersje Minecrafta pobiły sprzedaż edycji PC i Mac

Łącznie kupiono już niemal 54 mln kopii.

Minecraft w wersji na konsolach PlayStation 3 i X360 pobił w liczbie sprzedanych egzemplarzy oryginalne odsłony na PC i komputery Mac.

Gracze z całego świata zdecydowali się łącznie na zakup niemal 54 milionów kopii gry - ogłosił na Twitterze Patrick Geuder ze studia Mojang. Na sumę składają się platformy PC, konsole, a także iPhone'y, iPady i Android.

W przyszłości widać już kolejne miliony sprzedanych egzemplarzy. W sierpniu tego roku nowa wersja produkcji zadebiutuje na PlayStation 4, PS Vita oraz Xbox One, z możliwością aktualizacji dla posiadaczy starszych odsłon na odpowiednim systemie.

Symulator układania sześcianów tydzień po tygodniu dociera do pierwszej dziesiątki listy najlepszych wyników w sklepach w Wielkiej Brytanii, gdzie notowane są tylko kopie pudełkowe.

W ubiegłym roku studio Mojang zanotowało przychody na poziomie 2 miliardów koron szwedzkich (ok. 986 mln złotych). Zyski wyniosły 816 mln koron (ok. 387 mln zł). Podobna kwota trafiła w ramach opłat licencyjnych bezpośrednio do osobnego podmiotu, należącego do Marcusa „Notch” Perssona, twórcy popularnej produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami