Konsolowe wersje Minecrafta pobiły sprzedaż edycji PC i Mac

Łącznie kupiono już niemal 54 mln kopii.

Minecraft w wersji na konsolach PlayStation 3 i X360 pobił w liczbie sprzedanych egzemplarzy oryginalne odsłony na PC i komputery Mac.

Gracze z całego świata zdecydowali się łącznie na zakup niemal 54 milionów kopii gry - ogłosił na Twitterze Patrick Geuder ze studia Mojang. Na sumę składają się platformy PC, konsole, a także iPhone'y, iPady i Android.

W przyszłości widać już kolejne miliony sprzedanych egzemplarzy. W sierpniu tego roku nowa wersja produkcji zadebiutuje na PlayStation 4, PS Vita oraz Xbox One, z możliwością aktualizacji dla posiadaczy starszych odsłon na odpowiednim systemie.

Symulator układania sześcianów tydzień po tygodniu dociera do pierwszej dziesiątki listy najlepszych wyników w sklepach w Wielkiej Brytanii, gdzie notowane są tylko kopie pudełkowe.

W ubiegłym roku studio Mojang zanotowało przychody na poziomie 2 miliardów koron szwedzkich (ok. 986 mln złotych). Zyski wyniosły 816 mln koron (ok. 387 mln zł). Podobna kwota trafiła w ramach opłat licencyjnych bezpośrednio do osobnego podmiotu, należącego do Marcusa „Notch” Perssona, twórcy popularnej produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami