Oculus przejmuje firmę odpowiedzialną za projekt kontrolera X360

Carbon Design pomoże w rozwoju VR.

Oculus kupiło firmę Carbon Design, odpowiedzialną za projekt kontrolera konsoli Xbox 360. Transakcja powinna zakończyć się późnym latem tego roku.

1

Producenci Oculus Rift poinformowali, że współpracują z Carbon Design już od niemal roku na kilkoma nieogłoszonymi jeszcze projektami.

„Wystarczy kilka sekund z najnowszym prototypem Oculus i już wiadomo, że tym razem rzeczywistość wirtualna to nie przejściowy trend” - komentuje Peter Bristol, dyrektor kreatywny przejmowanej firmy.

„Zbudowanie produktu, który w końcu dostarczy rzeczywistość wirtualną do konsumentów jest jednym z najbardziej interesujących problemów z perspektywy projektowej i inżynieryjnej.”

„To całkowicie otwarta kategoria. VR jest dopiero w powijakach, a fizyczna architektura jest ciągle nieznana. Jesteśmy na pierwszej linii w kreowaniu tego, jak rzeczywistość wirtualna wygląda i funkcjonuje” - dodaje.

Oculus w ostatnich miesiącach prowadzi intensywną rekrutację, wspomaganą zapewne gotówką płynącą z Facebooka, który zapłacił za firmę 2 mld dolarów. Nowy zestaw deweloperski Oculus Rift powinien zadebiutować w sierpniu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami