Twórcy Wolfenstein: The New Order mają już pomysł na kontynuację

„Chcielibyśmy zrobić sequel.”

Twórcy strzelanki Wolfenstein: The New Order ze studia MachineGames są zainteresowani przygotowaniem kolejnej odsłony zasłużonej serii i mają już pomysł na poprowadzenie fabuły.

- Chcielibyśmy zrobić sequel - przyznał dyrektor kreatywny Jens Matthies w rozmowie z serwisem GiantBomb (dzięki, CVG). - Mamy przejrzysty koncept tego, co osiągnęliśmy w pierwszych grze i co chcemy zrobić w sequelu.

MachineGames powstało dopiero w 2009 roku, a The New Order do debiutancka produkcja Szwedów, choć kluczowi pracownicy pochodzą ze Starbreeze Studios, odpowiedzialnego między innymi za The Chronicles of Riddick. Jaki wnioski wyciągnięto podczas prac nad tytułem?

- Chciałbym, żeby było to jedna, duża lekcja - mówi Mathies. - Ale to raczej 500 mniejszych. Projekty tego typu są tak długo w produkcji - nasz zajął trzy i pół roku - że bez względu na projekt, efektem końcowym musi być idealnie wyszlifowany diament.

- Myślę, że udało nam się dopracować grę bardziej, niż kiedykolwiek w przeszłości, ale nadal mamy pomysły, jak doszlifować diament jeszcze lepiej.

„Nowy Wolfenstein to brutalne, efektowne i satysfakcjonujące doświadczenie. Jest tym, czym miał być, i niczym więcej. Otrzymaliśmy porządną dawkę zręcznościowego strzelania; grę, w której czuć ducha znamienitych przodków” - napisał w recenzji Mateusz.

Reklama

Powiązane materiały

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami