Problemy w Crytek UK mogą wpłynąć na Homefront: The Revolution

Duża rotacja i brak wypłat.

Choć Crytek zaprzeczył wczoraj doniesieniom, według których firma ma poważne problemy finansowe, to nowe informacje z brytyjskiego oddziału rysują nieciekawą przyszłość dla strzelanki Homefront: The Revolution.

Od czasu rozpoczęcia prac w 2011 roku, z biura w Nottingham odeszło ponad 30 deweloperów - informuje Eurogamer, powołując się na listę nazwisk. Zestawienie zawiera także kluczowe osoby z działów graficznych, projektowych i programistycznych. Wśród nich znajduje się również menedżer zarządzający Karl Hilton.

Z informacji na stronie głównej Crytek UK wynika, że studio zatrudnia 130 pracowników. Jak dowiedział się Eurogamer, wypłaty w ostatnim okresie były kilkukrotnie spóźnione lub realizowane częściowo.

Grupa deweloperów przeniosła się do Cloud Imperium Games, by tworzyć Star Citizen. Ten kosmiczny symulator powstaje na silniku CryEngine, rozwijanym właśnie przez Crytek.

W weekend w sieci pojawił się artykuł niemieckiego serwisu GameStar o problemach finansowych. Firma zaprzeczyła i zapewniała, że udało się pozyskać pieniądze na najbliższą przyszłość.

Źródło wewnątrz Cryteka dodaje w rozmowie z Eurogamerem, że podejrzenia co do kondycji finansowej studia pojawiły się już w ubiegłym roku, gdy wstrzymano wypłatę premii. Morale jest teraz podobno niskie, a pracownicy stracili wiarę w kadrę zarządzającą. Inny rozmówca przyznał, że z powodu kłopotów oferowano ograniczone pensje.

W brytyjskim oddziale powstaje obecnie strzelanka Homefront: The Revolution, zaplanowana na przyszły rok na PC i konsole nowej generacji. Wydawcą jest Deep Silver.

Crytek UK to dawne Free Radical Design. Twórcy serii Crysis przejęli studio w 2009 roku i zmienili nazwę. Deweloperzy odpowiadali za tryby sieciowe Crysis 2 i 3 oraz pomagali przy Ryse: Son of Rome na Xbox One.

Jedno ze źródeł zapewnia, że wewnątrz firmy nadal znaleźć można wielu lojalnych pracowników, którzy zamierzają dołożyć wszelkich starań, by Homefront ujrzał światło dzienne.

Homefront: The Revolution to sequel wydanego w 2011 roku tytułu od THQ, w którym Korea Północna najeżdżała Stany Zjednoczone. Akcja rozgrywa się w Filadelfii, już pod okupacją. Fabuła skoncentruje się na walkach partyzanckich, z opcjonalną kooperacją przez sieć, dla maksymalnie czterech osób.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami