Poważne kłopoty finansowe Cryteka - raport

AKTUALIZACJA: Firma zaprzecza.

Aktualizacja: Crytek zaprzeczył doniesieniom o kłopotach finansowych firmy. Zapewniono, że wszelkie informacje o groźbie bankructwa to wyłącznie plotki.

„Wbrew temu, o czym piszą niektóre media - głównie na podstawie artykułu GameStar - te doniesienia są tylko plotkami, które Crytek zdecydowanie dementuje” - podkreślił przedstawiciel firmy w oficjalnym oświadczeniu przekazanemu redakcji Eurogamera.

„Bez przerwy skupiamy się na produkowaniu i wydawaniu najważniejszych tytułów takich jak Homefront: The Revolution, Hunt: Horrors of the Gilded Age, Arena of Fate oraz Warface, a także na zapewnianiu niezbędnego wsparcia dla technologii CryEngine i korzystających z niej użytkowników.”

*

Oryginalna wiadomość: Studio Crytek - twórcy serii Crysis czy pierwszego Far Cry - mają podobno poważne problemy finansowe - informuje niemiecki Gamestar.

Raport specjalny opublikowano w płatnej części niemieckiego serwisu, ale podsumowanie najważniejszych informacji znaleźć można między innymi na forum dyskusyjnym NeoGAF.

Crytek zatrudnia obecnie ponad 800 osób, z oddziałami w Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech czy na Ukrainie. W kwietniu tego roku firma miała podobno problemy z wypłatą wynagrodzeń, lecz udało się pozyskać dodatkowe finansowanie. Nie wiadomo jednak, na jak długo wystarczy pieniędzy.

Kolejnym problemem jest licencja na Ryse. Studio chce wyprodukować drugą część tej gry akcji dla Microsoftu. Producent Xboksów chce jednak przejąć prawa do marki, na co nie zgadzają się twórcy.

Nie udało się przejście na model dystrybucji Free to Play, a licencje na silnik CryEngine nie sprzedają się najlepiej. Również Ryse: Son of Rome oraz Crysis 3 nie osiągnęły spodziewanych wyników.

Firma pokłada teraz nadzieje w Homefront: The Revolution oraz w darmowych Hunt: Horrors of the Gilded Age i strategii Arena of Fate.

Crytek powstał w 1999 roku w Niemczech, założony przez braci Yerli: Cevata i Faruka. Ostatnie lata to szybki - być może zbyt szybki - rozwój. Założono między innymi oddziały w Szanghaju i w Seulu. Przejęto także brytyjskie Free Radical Design (Crytek UK) oraz byłych pracowników Vigil Entertainment (Crytek USA).

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami