Firma badawcza Nielsen sprawdziła na zlecenie Sony, jacy gracze decydują się na zakup PlayStation 4. Okazuje się, że na przesiadkę na nowy system decydują się także posiadacze X360 i Wii.

Scott Rohde, wiceprezes do spraw rozwoju produktów w Sony Worldwide Studios podał konkretne liczby podczas rozmowy z serwisem CVG.

- Wszyscy w branży ciągłe śledzą takie rzeczy - mówił. - Spojrzenie na statystyki tego typu zawsze jest fascynujące. Mogę więc rozmawiać o dwóch kwestiach. 17 procent właścicieli PlayStation 4 nie posiadało konsol starszej generacji. To całkiem szokująca wartość.

- 31 procent właścicieli PlayStation 4 nie posiada PS3, ale ma Xboksa 360 lub Wii - dodał. - To niesamowite liczby. I dlatego też decydujemy się na przykład na przeniesienie The Last of Us, ponieważ sporo osób nie miało jeszcze okazji zagrać w tę grę.

Sony poinformowało w połowie kwietnia, że na całym świecie sprzedano już 7 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Microsoft podał w tym samym okresie, że wysłał do sklepów już 5 milionów konsol.

1
Białe PlayStation 4 zadebiutuje we wrześniu

Reklama