W Mass Effect 4 pojawią się drobne nawiązania do przygód Sheparda

Twórcy chcą jednak wyraźnie oddzielić przyszły tytuł od starej trylogii.

Przedstawiciele BioWare poinformowali, że nowy Mass Effect będzie zawierał odniesienia do poprzednich odsłon cyklu. Cały czas nie wiadomo jednak, w jakim okresie zostanie osadzona akcja gry.

Aaryn Flynn, szef BioWare Edmonton i Montreal, zdradził tylko w wywiadzie dla Game Trailers, że projektanci „mają naprawdę fajny pomysł” na kontynuowanie serii.

- Nie mogę wdawać się w szczegóły. Mamy po prostu naprawdę fajny pomysł związany z kontynuacją. Chcemy, by stara trylogia była wyraźnie oddzielona od nowej gry, ale jednocześnie mamy zamiar przygotować trochę małych nawiązań dla fanów cyklu - wyjaśnił Flynn.

- Wszystko wyjaśni się już niedługo - dodał.

Już wcześniej deweloperzy zapowiedzieli, że Shepard nie pojawi się w nowej odsłonie Mass Effect. Nikła jest również szansa na powrót znanych towarzyszy głównego bohatera.

Flynn zapewnił tylko, że na pewno powrócą gatunki kosmitów, które przedstawiono do tej pory w cyklu, ponieważ „Mass Effect bez krogan nie byłby Mass Effectem”.

Krótki materiał zaprezentowany w trakcie poniedziałkowej konferencji Electronic Arts wyjaśnił, że nowa część serii zabierze graczy do zupełnie nowego regionu wszechświata, do innej galaktyki. Takie rozwiązanie mogłoby pomóc w ominięciu efektów wydarzeń z końcówki Mass Effect 3.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami