Zaprezentowano fragmenty rozgrywki z prototypowej wersji nowego Mirror's Edge

Bieganie, skakanie i kopniaki.

Electronic Arts zaprezentowało dziś w Los Angeles fragmenty rozgrywki z prototypowej wersji nowej odsłony Mirror's Edge.

Deweloperzy z DICE zaznaczyli, że spędzili dużo czasu na konsultacjach z profesjonalnymi sportowcami uprawiającymi parkour. Chcą, by wszystkie ruchy postaci były naturalne i realistyczne.

Wygląda na to, że twórcy nie zmienią podstawy rozgrywki - pozostanie nią bieganie i efektowne pokonywanie przeszkód. Lokacje są projektowane „z myślą o systemie ruchu”.

Projektanci chcą zachęcać do eksperymentowania, dlatego starają się przygotowywać wiele ścieżek prowadzących do celu. Z niektórych skorzystają tylko bardziej doświadczeni gracze, inne będą idealne dla początkujących.

DICE pragnie również upewnić się, że starcia z przeciwnikami będą pasowały do charakteru gry. Muszą być szybkie i nie mogą zatrzymywać bohaterki w miejscu.

- Faith jest jak pocisk. Kiedy uderza, robi to mocno, szybko i leci dalej - powiedział jeden z projektantów.

Data premiery i platformy docelowe nowego Mirror's Edge nie są jeszcze znane. Można domyślać się, że gra trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami