Murdered: Śledztwo zza grobu - Poradnik i solucja

Poradnik do Murdered: Śledztwo zza grobu - opis przejścia gry, rozwiązanie zagadek i misje poboczne.

Witamy w kompletnej solucji i poradniku do gry Murdered: Śledztwo zza grobu (Murdered: Soul Suspect). W tym opracowaniu znajdziecie pełny opis przejścia głównej części fabularnej gry oraz zadań pobocznych, w których pomożecie zbłąkanym duszom nie związanym ze śmiercią głównego bohatera.

Murdered: Śledztwo zza grobu - opis przejścia

Misje główne

Murdered: Śledztwo zza grobu - Duch dziewczyny, miejsce zbrodni, pierwsze śledztwo
Murdered: Śledztwo zza grobu - Ostatnie piętro domu, tropienie śladów Dzwonnika
Murdered: Śledztwo zza grobu - Odnalezienie świadka zbrodni i poszukiwania w kościele
Murdered: Śledztwo zza grobu - Posterunek policji, pokój narad i uwolnienie świadka
Murdered: Śledztwo zza grobu - Cmentarz popiołów, tajemniczy duch Sophii
Murdered: Śledztwo zza grobu - Szpital psychiatryczny, sala 216, ucieczka ze szpitala
Murdered: Śledztwo zza grobu - Muzeum Historii Salem, śledztwo w sali rekonstrukcji
Murdered: Śledztwo zza grobu - Powrót do kościoła, odkrycie kolejnych morderstw
Murdered: Śledztwo zza grobu - Dom Sądu, piwnice i ostateczne ślady Dzwonnika
Murdered: Śledztwo zza grobu - Zakończenie: druga wizyta w muzeum, uratowanie Joy

Murdered: Śledztwo zza grobu - Zadania dodatkowe

Porady i wskazówki

Jako że sterujesz duchem, możliwe jest przechodzenie przez większość przedmiotów. Wyjątek stanowią rzeczy podświetlone na bladobłękitno oraz zewnętrzne ściany poświęconych wcześniej budynków. Wejście do nich możliwe jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy do takiego budynku są otwarte drzwi. Podczas poruszania się po świecie gry szczególną uwagę zwróć na czarno-czerwone obszary na ziemi, są to pułapki zastawione przez demony. Nie wolno ci się do nich zbliżać, główną metodą na ich pokonanie, jest po prostu ominięcie bokiem.

Szukanie wskazówek i przeprowadzanie śledztw

Zasadniczą częścią gry jest rozwiązywanie zagadek związanych ze śledztwem w sprawie twojego morderstwa. Pierwszym etapem jest zawsze zebranie wskazówek. Niektóre z nich są ściśle powiązane z daną zagadką, a inne stanowią zapełnienie i swego rodzaju zmyłkę. Po zebraniu wszystkich lub tylko tych istotnych, następuje rozwiązanie zagadki poprzez wybranie najbardziej pasujących do zbrodni odkryć. Czasami sam bohater będzie ci w tym pomagał, w innych sytuacjach trzeba nieco pogłówkować. W większości jednak wystarczy wykazać się logicznym myśleniem.

Walka z demonami

Od czasu do czasu będziesz spotykał jeden rodzaj przeciwnika. Są to demony, unoszące się nad ziemią zjawy o czerwonej poświacie. Bezpośredni kontakt z nimi skutkować będzie atakiem, od którego można uwolnić się jedynie uciekając lub chowając się w pozostałościach po duszach. W takim przypadku demony będą cię poszukiwać i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz mógł zagrzać jednego miejsca na dłużej, niż kilka sekund.

Niektóre demony można ominąć lub odwrócić ich uwagę poprzez uaktywnienie znajdujących się gdzieniegdzie kruków, jednakże czasami będziesz musiał z nimi walczyć. Aby to zrobić, zakradnij się za ich plecy i będąc w pobliżu naciśnij przycisk R (konsole: RT / R2), a następnie kombinację wyświetloną na ekranie. Naciśnięcie niewłaściwego przycisku spowoduje twoją śmierć i konieczność rozpoczynania zabawy od ostatniego punktu kontrolnego.

Odnawianie życia

W grze nie jest zawarty tak zwany pasek życia. Jeżeli zostaniesz zraniony przez demona w bezpośrednim starciu, twoim jedynym sposobem na przeżycie jest ucieczka i odczekanie kilku chwil w spokojnym miejscu. Jeżeli zaczerwienienie ekranu zniknie, możesz wyjść z kryjówki.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami