4A Games rozwija dwa projekty w uniwersum Metro oraz kosmiczną strzelankę

Twórcy tłumaczą przeprowadzkę na Maltę.

Studio 4A Games pracuje obecnie nad trzema projektami. Pierwszy z nich to ogłoszone już Metro Redux. Dwie pozostałe produkcje to całkiem nowa pozycja w uniwersum Metro oraz futurystyczna strzelanka, z akcją umieszczoną w komosie.

Informacje ujawnił serwis ITC.ua, publikując wywiad z Andriejem Prochorowem, współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym ukraińskiego studia (dzięki, Stalker.pl).

Autorzy wywiadu powołują się na umowę o poufności, więc szczegóły na temat nowych projektów są jeszcze skąpe. Scenariusz do produkcji Metro pisze posobno sam Dmitrij Głuchowskij, autor książek w tym uniwersum.

Jeszcze bardziej tajemnicza jest wspomniana w gra w kosmosie, o której wspomina się we wschodnich mediach już od jakiegoś czasu. Strzelanka ma oferować „nietypowy projekt, strukturę i pomysł” oraz zapierające dech w piersiach widoki.

Deep Silver już wcześniej zapowiadało, że na targach E3 w przyszłym tygodniu ogłosi dwa nowe tytuły. Seria Metro należy obecnie właśnie do tego wydawcy.

Andriej Prochorow we wspomnianym wywiadzie poruszał głównie temat niedawnej przeprowadzki studia 4A Games na Maltę. Deweloper wyjaśnił, że decyzję podjęto z kilku powodów, a główną przyczyną jest brak odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów na Ukrainie. Tych można oczywiście znaleźć poza granicami kraju, ale zainteresowane osoby chętniej podejmą pracę na terenie Unii Europejskiej.

Nie bez znacznie była także niechęć wydawców, którzy wolą finansować projekty z krajów o nieco bardziej stabilnej sytuacji politycznej.

4A Games liczy obecnie 75 pracowników. 35 z nich przeniesie się wkrótce na Maltę, a następni dołączą w kolejnych fazach. Oddział w Kijowie nie zostanie jednak zamknięty.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami