CD Projekt - w trakcie konferencji w Los Angeles - zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Wiedźmina 3. Zwiastun został opublikowany z okazji zbliżających się targów E3.

„Kiedyś było ich wielu - teraz zostało kilku. Łowcy, pogromcy brudów świata. Wiedźmini - stworzeni do zabijania.”

Zwiastun zapowiada też zalążek fabularny. Pojawia się Ciri.

„Ona wróciła, Geralt. Po tylu latach... Wróciła i jest w niebezpieczeństwie. Świadkowie twierdzą, że ściga ją Dziki Gon” - mówi do wiedźmina cesarz Nilfgaardu.

Przypomnijmy, w angielskiej wersji językowej w rolę cesarza wcieli się aktor znany z roli Tywina Lannistera w serialu „Gra o Tron” - Charles Dance.

W jednej ze scen zwiastuna u boku Geralta pojawia się Triss Merigold oraz Yennefer. „Każda twoja decyzja przyniesie zniszczenie. Każdy twój wybór doprowadzi do większego zła” - słyszymy głos Dzikiego Gonu.

Zwiastun z angielską wersją językową gry i polskimi napisami

Tradycyjnie już materiał wideo warszawskiego studia kończy ukryta wiadomość.

Twórcy potwierdzają, że w grze pojawi się Ciri oraz Yennefer, a także Vesemir, Esker i Lambert. Jeśli jednak nie jesteśmy zaznajomieni z poprzednimi grami, nie musimy się obawiać - zostaniemy odpowiednio wprowadzeni w niuanse wiedźmińskiego świata.

Wedle zamieszczonej informacji, w grze będziemy mogli walczyć konno. Geralt skorzysta z broni dystansowej - na przykład kuszy - ponieważ napotkamy wiele latających potworów.

Potwierdzona została możliwość żeglowania oraz pływania. „Jest cały podwodny świat do odkrycia” - zapewniają twórcy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 24 lutego 2015 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na dole zwiastun z polskim lektorem.

Ten sam zwiastun w pełnej, polskiej wersji językowej

Reklama

O autorze

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Redakcja Eurogamer.pl

Od prawie 20 lat związany z mediami internetowymi o grach, a w międzyczasie także prasą regionalną. W latach 2012-2017 redaktor naczelny Eurogamer.pl.

Więcej artykułów od Zbigniew Jankowski