Microsoft publikuje sterowniki pozwalające korzystać z kontrolera Xbox One na PC

Plus: Kolejna wskazówka związana z odświeżoną wersją Halo 2.

Microsoft udostępnił sterowniki, dzięki którym użytkownicy komputerów z systemami Windows mogą skorzystać w grach z kontrolera konsoli Xbox One.

x1
Zdjęcie z Halo 2 - przypadek, czy wskazówka?

„Sterowniki pozwolą wykorzystać kontroler Xbox One w każdej grze, która wspiera pad od Xboksa 360” - napisał na blogu Larry „Major Nelson” Hryb, dyrektor programowy Xbox Live.

„Po prostu pobierzcie plik, podłączcie kontroler i cieszcie się rozgrywką”.

Na zdjęciu towarzyszącemu ogłoszeniu widać tablet, na którym uruchomiono grę Halo 2. Do urządzenia podłączony jest kontroler Xbox One.

Możliwe, że to kolejna wskazówka związana z odświeżoną wersją strzelanki. Według nieoficjalnych doniesień, ma ona trafić jesienią na nową konsolę Microsoftu.

Bonnie Ross - menadżerka studia 343 Industries odpowiedzialnego za Halo 4 i zbliżające się Halo 5: Guardians - sugerowała w ubiegłym miesiącu, że „Podróż [do premiery Halo 5 - dop. red] na pewno rozpocznie się w 2014 roku i to od wielkiego skoku, a nie małego kroku”.

Halo 2 jest dostępne na PC od 2007 roku, choć kilka miesięcy temu wyłączono serwery do rozgrywki sieciowej, a pełną wersję gry można zakupić właściwie wyłącznie w serwisach aukcyjnych.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami