Top 20: Najlepsze mody do Skyrima

Jak ulepszyć doskonałe RPG.

Skyrim to świetna gra, porządne RPG i niesamowita przygoda. Doświadczenie to można jednak poprawić, a nawet ulepszyć. Warunek jest jeden - posiadanie wersji na PC.

Bethesda to jeden z niewielu producentów wysokobudżetowych tytułów, który umożliwia odbiorcom tworzenie najróżniejszych modyfikacji i dodatków do swoich produkcji. Nie inaczej jest w przypadku piątej odsłony cyklu The Elder Scrolls.

Modów jest mnóstwo. Upiększają oprawę graficzną, dodają nowe przedmioty, wydarzenia, domy dla graczy, a nawet misje. Postanowiliśmy stworzyć zestawienie dwudziestu najciekawszych modyfikacji, które sprawią, że powtórne rozpoczęcie zabawy w Skyrim będzie o wiele lepszym i przyjemniejszym doznaniem, niż przejście „czystej” wersji.

pony
Takich modów na naszej liście zabrakło.

Jak zainstalować mody do Skyrima

Modyfikacje do Skyrim można instalować na kilka sposobów. Istnieją dwa pewne źródła plików modów - to Warsztat Steam oraz serwis Nexus. Pobranie modyfikacji ze Steama jest proste. Wystarczy, że przy wybranym modzie klikniemy „Subskrybuj” i co najmniej raz uruchomimy grę w normalny sposób.

Pobieranie modów z serwisu Nexus również nie jest szczególnie skomplikowane. By pobierać mody ważące więcej niż 2 MB musimy się zarejestrować (za darmo). Można wybrać jedną z dwóch metod:

  • Pobieranie pliku ręcznie - przy wybranym modzie klikamy „Download (Manual)” i jeszcze raz „Download manually” przy pliku. W ten sposób otrzymujemy „czysty” plik archiwum (najczęściej .zip), którego zawartość należy wypakować w folderze „Data” (Steam/steamapps/common/skyrim/Data).
  • Pobieranie z menadżerem Nexus - po zarejestrowaniu się w serwisie możemy pobrać program Nexus Mod Manager. Przy wybranym modzie należy później kliknąć „Download with menager”. Plik zostanie pobrany, należy później tylko uruchomić go w programie, gdzie będzie widoczny na liście pobranych plików.

Warto zaznaczyć, że do każdego moda jest zawsze dołączony plik tekstowy z instrukcją.

Uwaga: Niektóre mody wymagają do działania zainstalowanego narzędzia Skyrim Script Extender.

Po pobraniu pliku „installer” należy po prostu zainstalować program, który automatycznie sam wszystko poukłada i doda na pulpicie skrót gry, którym należy od tej pory ją uruchamiać, by działały mody wymagające Extendera.

Zaczynamy! Przejdź na następną stronę.

Daj się zaskoczyć - wybierz losową modyfikację.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami