Aktualny model urządzenia rzeczywistości wirtualnej od Valve na nowych zdjęciach

Oraz: Dota 2 w wersji VR.

1
Aktualny model

Valve zorganizowało w Bostonie krótki pokaz swojego zestawu rzeczywistości wirtualnej, czego efektem są nowe zdjęcia budowanego urządzenia.

Materiał opublikował użytkownik serwisu społecznościowego Reddit o pseudonimie „jonomf”. Całość przypomina obecnie ogromną biedronkę w czarnym kolorze, lecz wyraźnie widać, że twórcy przeszli długą drogę od pierwszych prototypów (poniżej).

Jonomf dodaje, że Valve ma w planach zastosowanie urządzenia w popularnej sieciowej strategii Dota 2, „gdzie całą mapę widzimy wyświetloną na stole przed nami i możemy dowolnie pochylać się, by skupić się na miejscu akcji”.

Drugą opcją jest bezpośrednie wskoczenie na pole bitwy. Użytkownik Reddita dodaje, że nie miał okazji sprawdzić tej propozycji samodzielnie, ale wrażenia są podobno „przerażające”, gdy obserwujący mecz stoi w samym środku akcji, pomiędzy bohaterami gry.

Pokaz wywarł na uczestniku spore wrażenie, w czym pomagły „niska bezwładność, perfekcyjne śledzenie ruchów głowy” i rozdzielczość 2160×1280.

Nie jest jeszcze jasne, czy podobna wersja demonstracyjna zostanie publicznie udostępniona. To samo można zresztą powiedzieć o samym zestawie rzeczywistości wirtualnej od Valve. Jeszcze w styczniu firma miała współpracować z Oculus Rift, które zostało niedawno przejęte przez Facebook.

2
Jeden z pierwszych prototypów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami