Dragon Quest 8 dostępne na urządzeniach przenośnych z iOS i Androidem

Konwersja gry RPG z PS2, za ok. 80 zł.

Ceniona, japońska gra RPG Dragon Quest 8 dostępna jest już na urządzeniach przenośnych z systemami iOS i Android.

1

Jak przystało na mobilne konwersje od Square Enix, cena wygląda imponująco i wynosi 82 zł na Google Play i 18 euro (ok. 75 zł) w sklepie Apple. Wydawca zapewnia jednak, że całą grę ukończyć można bez pomocy transakcji cyfrowych.

Dragon Quest 8: Journey of the Cursed King ukazało się na PlayStation 2 w Europie osiem lat temu i szybko zdobyło uznanie krytyków i graczy. Na potrzeby przenośnej edycji dostosowano sterowanie, umożliwiające teraz kontrolowanie postaci za pomocą jednak ręki. Dodano także opcję automatycznego biegania, wspomagającą eksplorację.

Również turowa walka lepiej radzi sobie z ekranami dotykowymi. Wybrać możemy też określone strategie, automatyzujące dłuższe potyczki.

Głównym bohaterem jest pałacowy strażnik, który wyrusza w podróż, by zdjąć zaklęcie z rodziny królewskiej.

„Gra nadaje się perfekcyjnie na urządzenia mobilne i tablety, jako pełna, 60-godzinna produkcja z epicką historią przyjaźni, odwagi i przygody” - komentuje producent Noriyoshi Fujimoto w informacji prasowej.

„Szczególnie dużo czasu i pomysłowości przeznaczyliśmy na przygotowanie wygodnego układu sterowania.”

Do działania wymagany jest co najmniej iPhone 4 lub system Android w wersji 4.0. W przypadku Apple rekomendowane są iPhone 5 lub iPad trzeciej generacji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami