„Około połowa” posiadaczy PlayStation 4 opłaca abonament PS Plus

Konsola sprzedawana jest już z zyskiem.

Dyrektor generalny Sony - Kazuo Hirai - ujawnił, że już około połowa użytkowników PlayStation 4 opłaca abonament PS Plus.

1
Straty? To wszystko część planu.

Menedżer rozmawiał z inwestorami na konferencji po ogłoszeniu rocznych wyników finansowych. Na całym świecie sprzedano 7 mln konsol nowej generacji, co daje ok. 3,5 mln osób z comiesięczną subskrypcją.

Trudno określić, na jakie przekłada się to przychody, ale nawet uwzględnienie tylko najtańszego, rocznego abonamentu daje niecałe 20 mln dolarów miesięcznie, tylko z PS4.

Hirai dodał także, że konsole PlayStation 4 są już sprzedawane z zyskiem, nawet w przypadku zakupu samego sprzętu, bez gier.

Wczoraj dyrektor generalny dodał, że PS4 „prawdopodobnie” pobije PlayStation 2 pod względem przychodów ze sprzedaży. Ten model jest najpopularniejszą konsolą w historii, z 155 milionami egzemplarzy na całym świecie od premiery w 2000 roku. Wtedy jeszcze nikt nie myślał jednak o cyfrowych sklepach czy subskrypcjach.

W ubiegłym roku fiskalnym dział konsolowy w Sony zanotował stratę, związaną głównie z premierą sprzętu nowej generacji. W okresie od początku kwietnia 2013 do końca marca 2014 roku sprzedano łącznie 14,6 mln mln PS2, PS3 i PS4, a w obecnym roku fiskalnym plany producenta mówią o 17 milionach, ale tylko PS3 i PS4.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami