FIFA 14 otrzyma nowy tryb Ultimate Team na Mistrzostwa Świata

AKTUALIZACJA: Premiera opóźniona.

Aktualizacja (29.05.2014): EA Sports postanowiło przełożyć premierę FIFA 14 Ultimate Team: World Cup na wszystkich platformach, ze względu na „nieprzewidziane problemy”. Opóźniono także debiut trybu World Cup Kick-off, przeznaczonego na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Twórcy chcą upewnić się, że „dostarczają jak najlepszą jakość”. „Widząc, jak podekscytowani byli gracze tymi nowymi trybami, decyzja nie była prosta” - napisano na oficjalnej stronie.

„Podczas ostatnich testów natknęliśmy się jednak na nieprzewidziane problemy, które wpłynęłyby na wszystkich użytkowników pobierających aktualizację. Nasz zespół pracuje ciężko, by opublikować dodatek w nadchodzących dniach.”

Nie podano nowej daty premiery.

*

Oryginalna wiadomość (23.05.2014): EA Sports ogłosiło, że 29 maja planuje publikację darmowej aktualizacji do Fify 14, z nowym trybem rozgrywki - Ultimate Team: World Cup. Platformy docelowe to PC, PS3, PlayStation 4, X360 i Xbox One.

Zamiast korzystać z gotowego już Ultimate Team, FIFA 14 Ultimate Team: World Cup będzie całkiem nową opcją. Założenia będą podobne - nadal stworzymy własną drużynę marzeń, lecz nie skorzystamy z zawodników już odblokowanych w Ultimate Team, a piłkarzami nie wymienimy się z innymi graczami.

1
Przykładowy skład

Pierwszym krokiem będzie wybór zespołu narodowego. Otrzymamy startowy pakiet sportowców, strój i logo. Łącznie dostępni będą zawodnicy z 32 krajów biorących udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata, znajdywani także w dodatkowych zestawach, kupowanych za wirtualne monety lub prawdziwe pieniądze (FIFA Points).

Dodatkowe pakiety kart i monety otrzymamy także podczas gry w trybie FUT World Cup. Znalezionych zawodników nie przeniesiemy do standardowego Ultimate Team, lecz za zdobytą walutę kupimy paczki w obu trybach.

Aby osłodzić nieco perspektywę wydawania kolejnych pieniędzy na pakiety, wszystkie zestawy FUT World Cup uzupełniane będą o jedną - złotą - paczkę kart do zwykłego Ultimate Team.

W standardowym Ultimate Team zawodnicy posiadają atrybuty, który wpływają na zgranie wewnątrz zespołu, więc osoby z tego samego klubu, kraju czy ligi radzą sobie lepiej. W przypadku FUT World Cup trudniej o taki efekt, więc „zgranie” będzie teraz bazowało na kraju pochodzenia i federacji.

Dla przykładu: w Ultimate Team Anglik Steven Gerrard nie porozumie się na boisku najlepiej z Niemcem Bastianem Schweinsteigerem, ale obaj grają w krajach nadzorowanych przez UEFA, co w FUT World Cup będzie miało pozytywny wpływ.

EA Sports pozyskało oczywiście wszystkie możliwe licencje czerwcowego turnieju, więc możemy spodziewać się natłoku oficjalnych piłek, koszulek, logotypów czy stadionów, z Maracaną włącznie.

Rozgrywki sieciowe i dla pojedynczego gracza w nowym trybie wiernie odwzorują rozlosowane już grupy. Dodatkowe szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie lub w poniższym materiale wideo.

Poinformowano także, w toku turnieju najlepsi gracze pojawią się na specjalnych kartach także w standardowym Ultimate Team.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami