Wolfenstein: The New Order - wstępna analiza wydajności

Obietnica 1080p i 60 klatek na sekundę na PS4 i Xbox One - dotrzymana.

Digital Foundry przygotowało materiał wideo porównujący wydajność Wolfenstein: The New Order na PlayStation 4 i Xbox One, a także zestawienie kilku ujęć z obydwu konsol oraz z PC.

Okazuje się, że - zgodnie z obietnicami projektantów - produkcja działa na platformach nowej generacji niemal identycznie, przy rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę

Różnice dostrzegalne są jedynie w ilości anty-aliasingu. W jednej ze scenek przerywnikowych rozdzielczość na Xbox One zmienia się przez chwilę na 1440x1080, ale nie zauważono większej liczby odstępstw od normy.

Problemem pojawiającym się na wszystkich platformach jest lekkie opóźnienie wczytywania się tekstur, podobnie jak to miało miejsce w strzelance Rage. The New Order powstało na tym samym silniku, co produkcja od id Software.

Pełna, obszerniejsza analiza nowej odsłony cyklu Wolfenstein zostanie opublikowana niedługo. Materiały ze wstępnego porównania poniżej.

PlayStation 4Xbox OnePC
Wyłącznie w tej scence na Xbox One rozdzielczość spada do wartości 1440x1080. Poza tym, na wszystkich platformach mamy do czynienia ze stałym, natywnym 1080p.
PlayStation 4Xbox OnePC
The New Order dzieli nieco problemów z Rage, głównie przez fakt wykorzystania technologii megatekstury powodującej lekkie opóźnienia wczytywania się tekstur.
PlayStation 4Xbox OnePC
Kiedy tekstury już w pełni się wczytają, można porównywać wszystkie trzy wersje gry. Co ciekawe, filtrowanie anizotropowe na PC jest mniej zauważalne.
PlayStation 4Xbox OnePC
Jakość efektów cząsteczkowych jest często gorsza w konsolowych wersjach gier. Nie w przypadku Wolfenstein: The New Order. Pod tym względem wszystkie wersje są bardzo zbliżone.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

PS5 - poradnik do konsoli

Wszystko o PlayStation 5: najważniejsze funkcje, rozwiązania problemów, porady i wskazówki.

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami