Nowe materiały z Wiedźmina 3 na targach E3, prace wkraczają w finałową fazę

CD Projekt z 1,5 mln zł zysku w kwartale.

Pomimo braku większych premier, spółka CD Projekt zanotowała w I kwartale tego roku 1,5 mln zł zysku. Podano także, że zakończono już najważniejsze prace nad Wiedźminem 3.

„W I kwartale rozpoczęliśmy między innymi tworzenie lokalnych wersji gry. Wybraliśmy aktorów i realizowane są nagrania dialogów w różnych językach” - napisano w komunikacje z wynikami finansowymi, cytowanym przez serwis Stooq.

„Jednocześnie realizujemy przygotowania do nadchodzących targów E3 w Los Angeles, na których pokażemy kolejne materiały oraz ujawnimy nowe informacje o grze i planowanej premierze” - czytamy dalej, co może sugerować, że wkrótce poznamy konkretne informacje na temat debiutu w lutym przyszłego roku.

Zyski wyniosły 1,5 mln zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 4,07 mln. Do 30,8 mln zł zwiększyła się za to sprzedaż, z poziomu 27,81 rok wcześniej.

Najwięcej przychodów po raz kolejny wypracowano w działalności cyfrowej - GOG odpowiadał za 1,88 mln zł. Sklep planuje dwa duże projekty rozwojowe - szczegóły na targach E3, rozpoczynających się 10 czerwca - z konferencjami dzień wcześniej.

„Wyniki za I kwartał potwierdzają fakt, który udowodniliśmy już w zeszłym roku - grupa CD Projekt ma potencjał, żeby pracować nad kilkoma topowymi produkcjami równocześnie, finansować je ze środków własnych i generować gotówkę” - dodał Adam Kiciński, prezes firmy.

„Chcemy przygotować doskonałą komunikację ze społecznością graczy, na skalę, która nie była dostępna dla naszych wcześniejszych produkcji oraz wyśmienity produkt, który pod każdym względem spełni najwyższe wymagania i zrealizuje oczekiwany potencjał" - podsumował.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami