W ostatni weekend we Wrocławiu zorganizowano urodzinową imprezę magazynu CD-Action. Na miejscu byli między innymi twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przedstawiciele CD Projekt Red odpowiadali na pytania fanów.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że w grze pokierujemy nie tylko Geraltem, ale w pewnym zakresie także innymi postaciami.

- Mocno ograniczyliśmy te zadania, ale zgodnie z tradycją Wiedźmina 2, nie zabraknie takich rzeczy. Nie ma tego bardzo dużo, wykorzystujemy to do lepszego opowiedzenia historii - mówił przedstawiciel studia (dzięki, Polygamia).

Ujawniono, że w toku fabuły napotkamy postacie z wiedźmińskiej Sagi, które wcześniej nie pojawiały się w grach. Co ciekawe, w pracach pomaga sam Andrzej Sapkowski, ale jego udział ogranicza się do konsultacji na temat nazw własnych i geografii świata.

Poziom trudności ma być podobno niższy niż w poprzedniej odsłonie. Nie zabraknie systemu ulepszania broni z pierwszej części, a potwory będą inspirowane głównie mitologią słowiańską.

Weryfikując wcześniejsze zapowiedzi, deweloperzy dodali, że budowany świat może być jeszcze większy, niż pierwotnie mówiono, lecz podczas przechodzenia między Novigradem i Ziemią Niczyją prawdopodobnie pojawi się ekran ładowania. Wspomniane miasto portowe będzie „kilkukrotnie” większe niż Wyzima z pierwszego Wiedźmina.

Dziki Gon ukaże się w lutym przyszłego roku, na PlayStation 4, Xbox One i PC. Więcej szczegółów poznamy zapewne na targach E3, kiedy rozpocznie się podobno także sprzedaż przedpremierowa.

Reklama