Rockstar szykuje grę nowej generacji, z premierą do końca marca 2015 roku

Konwersja GTA 5 lub Red Dead?

Studio Rockstar pracuje nad grą na konsole nowej generacji, z premierą zaplanowaną najprawdopodobniej na ten rok fiskalny, czyli do końca marca 2015 roku.

1

Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two przyznał podczas konferencji z inwestorami, że jest „bardzo podekscytowany tym, co Rockstar zaplanował dla nowych konsol w tym roku fiskalnym”.

Gracze oczekują informacji na temat konwersji GTA 5 na PlayStation 4 i Xbox One, a ostatnio w sieci - na stronie Microsoftu - znaleziono wzmiankę o Red Dead Redemption na PC. Wydawca nie zdradził jednak żadnych szczegółów, a Rockstar tradycyjnie omija targi E3.

Zelnick dodał, że według jego prognoz, Rockstar będzie odpowiadał za około 45 procent przychodów w obecnym roku fiskalnym, co musi oznaczać premiery gier, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sprzedaż Grand Theft Auto 5 na PlayStation 3 i Xboksa 360 zdaje się zwalniać.

Do sklepów na całym świecie wysłano łącznie 33 miliony egzemplarzy tej gry, co oznacza przyrost „zaledwie” 500 tysięcy w porównaniu z lutym tego roku, gdy informowano o 32,5 mln.

Dla porównania, Borderlands 2 trafiło do sprzedawców w liczbie 9 milionów pudełek, a BioShock Infinite osiągnęło nakład 6 mln.

Take-Two w zakończonym 31 marca roku fiskalnym wypracowało przychody na poziomie 2,35 mld dol., co stanowi wzrost o 94 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zyski wyniosły 361,7 mln dol., w porównaniu z 31,2 mln straty w 2012 roku. Potęga GTA w akcji.

Wydawca zaplanował premiery ponad dziesięciu gier na najbliższe 12 miesięcy. Pięć z nich już ogłoszono: NBA 2K15, Borderlands: The Pre-Sequel, Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, Evolve i WWE 2K15.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami