Microsoft ogłosił, że „darmowe” gry w ramach Games with Gold na Xbox One włączą tylko osoby z aktywnym abonamentem Gold. W przypadku tej samej usługi na Xboksie 360 tytuły dostępne są także już po rezygnacji z subskrypcji.

1
Halo: Spartan Assault

Szczegóły oferty ujęto „drobnym drukiem” we wczorajszej zapowiedzi. „Oferta bezpłatnych gier dostępna wyłącznie dla abonentów Gold. Na konsoli Xbox One do pobrania i uruchomienia gier wymagana jest aktywna subskrypcja Gold. Tytuły należy pobrać w określonym czasie. Kinect i/lub dysk twardy mogą być wymagane w przypadku niektórych gier” - napisano w informacji prasowej.

Wygląda na to, że produkcje pozostaną na dysku twardym, lecz do uruchomienia potrzebne będzie konto Xbox Live Gold, co może wiązać się z wymogiem połączenia z siecią w celu weryfikacji. Nie wiadomo, czy podobne zmiany dotkną programu w wersji Xbox 360.

Modyfikacja polityki oznacza, że Games with Gold na Xbox One przypomina usługę PlayStation Plus z konsol Sony, gdzie często pojawiają się nowsze tytuły, które nie są jednak dostępne na zawsze, co na pewno ułatwia negocjacje z wydawcami.

Program zadebiutuje na nowej konsoli Microsoftu w czerwcu, z Max: The Curse of Brotherhood i Halo: Spartan Assault w ofercie.

W tym samym miesiącu posiadacze Xboksów 360 będą mogli pobrać bez dodatkowych opłat Dark Souls i Charlie Murder oraz jako jednorazowy bonus - Super Street Fighter 4: Arcade Edition.

Reklama