Xbox One trafi do sklepów także w wersji bez Kinecta

Darmowe gry z Games with Gold również na nowej konsoli Microsoftu.

Już 9 czerwca Microsoft wprowadzi do sprzedaży konsolę Xbox One bez kontrolera Kinect - poinformował Phil Spencer, szef marki Xbox. Zapowiedziano również, że usługa Games with Gold - odpowiednik PlayStation Plus od Sony - obejmie także nową konsolę Microsoftu.

Cena Xbox One bez Kinecta wyniesie 399 dol. Można spodziewać się, że w Europie urządzenie zostanie wycenione na 399 euro - 50 euro mniej, niż wersja z kamerą.

„Wasze zdanie się liczy i pomaga kształtować nasze produkty i usługi. Wasze opinie wpłynęły więc na premierę Xbox One, a także na zawartość wszystkich aktualizacji. Dziś z radością dzielimy się kolejnymi planami, które wprowadzamy w życie w oparciu o wsparcie fanów” - napisał Spencer.

Szef Xboksa podkreślił, że Kinect niezmiennie pozostaje „ważnym elementem wizji” nowej konsoli. Droższa wersja, w zestawie z kontrolerem ruchowym, nie zniknie ze sklepów.

- Słyszeliśmy od niektórych, że chcą po prostu grać ze zwykłym kontrolerem w ręku. Chcemy się upewnić, że na rynku jest dostępna wersja konsoli dopasowana do ich potrzeb - powiedział Spencer w materiale wideo, który możecie obejrzeć poniżej.

Games with Gold na Xbox One zacznie działać już w czerwcu. Pierwszymi tytułami, które otrzymają za darmo abonenci Xbox Live Gold będą gry Max: The Curse of Brotherhood oraz Halo: Spartan Assault. Microsoft przygotowuje także przeceny dużych tytułów w dystrybucji cyfrowej. Ceny wybranych produktów zostaną obniżone nawet o 50 lub 75 procent.

Zapowiedziano też, że posiadacze Xboksa 360 w ramach tego samego programu otrzymają w przyszłym miesiącu trzy produkcje: Dark Souls, Charlie Murder i Super Street Fighter IV: Arcade Edition.

Przedstawiciele firmy poinformowali również o zniesieniu wymogu posiadania abonamentu Live Gold do korzystania z aplikacji takich jak Twitch, Upload Studio, Skype, Hulu czy Netflix.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami