Square Enix szykuje „duże tytuły sieciowe” od zachodnich deweloperów

Firma wychodzi na finansową prostą.

Square Enix zapowiedziało, że jeszcze w tym roku fiskalnym wyda „duże tytuły sieciowe od zachodnich deweloperów”. Japońska firma nie zdradziła szczegółów, które poznamy zapewne na targach E3 w czerwcu.

1
Może czas na Hitmana w otwartym świecie?

„Obecny rok fiskalny” oznacza okres od początku kwietnia do końca marca 2015 r. Wcześniej ujawnione produkcje to Final Fantasy 15, oraz nowe odsłony Deus Ex, Tomb Raider czy Hitman. Nie wiadomo jednak, czy wydawca planuje przeniesienie jednej z tych serii na sieciowy „grunt”, czy też mowa o całkiem innych grach.

Informacje opublikowano wraz z ujawnieniem wyników finansowanych. Po okresie „nadzwyczajnych strat” i intensywnej restrukturyzacji, Square Enix jest już w dużo lepszej kondycji i pochwaliło się zyskiem na poziomie 65 mln dol. w roku fiskalnym, w porównaniu ze 135 mln dol. straty w roku ubiegłym.

Firma dodaje, że Thief, Final Fantasy 10/10-2 HD i Tomb Raider: Definitive Edition osiągnęły „korzystną” sprzedaż, a MMO Final Fantasy 14: A Realm Reborn rozwija się w zadowalającym tempie.

W raporcie uwzględniono także koszty wspomnianej restrukturyzacji oraz „przeglądu całej działalności”.

Inwestorom nie spodobały się za to konserwatywne prognozy na obecny rok, z wynikami na nieco niższym poziomie niż w ostatnich 12 miesiącach fiskalnych. Jako powód podano fakt, że rynek konsolowy w Stanach Zjednoczonych i w Europie staje się coraz bardziej „konkurencyjny i rozdrobniony”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami