EA: sześć nowych gier na targach E3

Bez kolejnej odsłony Need for Speed w tym roku.

Electronic Arts zapowie sześć nowych tytułów na targach E3 w czerwcu tego roku - ujawnił Geoff Keighley z serwisu GameTrailers. Dowiedzieliśmy się także, że w tym roku nie ukaże się nowa odsłona serii Need for Speed.

Andrew Wilson potwierdził podczas rozmowy z inwestorami, że zobaczymy również ogłoszone już produkcje, w tym Star Wars: Battlefront od studia DICE.

„Jeśli nie mamy Battlefielda, powstaje luka, którą trzeba wypełnić” - dodał tajemniczo menedżer. „Lukę zapełniamy poprzez nowe gry, takie jak FIFA: World Cup, UFC, symulator golfa, The Sims i Dragon Age. Daje to jakieś dwie trzecie zawartości, a resztę wypełni ta nowa, nieogłoszona gra.”

Electronic Arts poinformowało też, że od 11 marca tego roku w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano 925 tysięcy egzemplarzy strzelanki Titanfall.

Dane pochodzą od firmy badawczej NPD, która bierze pod uwagę wyłącznie sprzedaż w pudełkach, bez ofert w dystrybucji cyfrowej. Nie uwzględniono także wersji X360, debiutującej w kwietniu. Peter Moore z EA przyznał podczas konferencji z inwestorami, że także ta edycja radzi sobie dobrze.

1

Dyrektor generalny firmy - Andrew Wilson - dodał, że podpisano nową umowę wydawniczą ze studiem Respawn Entertainment. Nie podano szczegółów na ten temat, ale najprawdopodobniej możemy spodziewać się kontynuacji Titanfall.

Konferencja z inwestorami była podsumowaniem publikacji wyników finansowych za rok fiskalny 2014. Przychody EA wyniosły 3,59 mld dol., co stanowi spadek z poziomu 3,8 mld dol. w 2013 roku.

Nieco gorzej poradzono sobie również w czwartym kwartale roku fiskalnego: 1,12 mld dol. przychodów w porównaniu z 1,21 mld dol. w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Z innych wieści na temat Electronic Arts: firma planuje podobno zapowiedź sześciu nowych tytułów na konferencji E3 w tym roku. Informację ujawnił Geoff Keighley z serwisu GameTrailers.

Pewne jest jednak, że wśród planów na 2014 rok nie ma kolejnej odsłony serii Need for Speed. Studio Ghost Games zapewnia, że pracuje nad nowym tytułem, ale potrzebuje nieco więcej czasu na dostarczenie odpowiedniej jakości.

Electronic Arts zaplanowało swoją konferencję na 9 czerwca - dzień przed rozpoczęciem E3 - na godzinę 21 polskiego czasu, zaraz po Microsofcie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami