Harmonix chce stworzyć nową wersję gry muzycznej Amplitude

AKTUALIZACJA: Projekt sfinansowany.

Aktualizacja (23.05.2014): Rzutem na taśmę, twórcom ze studia Harmonix udało się pozyskać zakładane 775 tysięcy dolarów, na mniej niż 24 godziny przez zakończeniem kampanii.

Rezultat jest o tyle niespodziewany, że jeszcze na dwa dni przed finiszem zbiórki, licznik na Kickstarterze wskazywał „jedyne” 400 tys. dol.

W popularyzacji pomysłu pomógł na pewno Ted Price - założyciel studia Insomniac sam wpłacił 7,5 tys. dol. Do końca kampanii pozostało około 14 godzin, a premierę gry zaplanowano wstępnie na marzec 2015 roku, na PlayStation 3 i PS4, w systemie cross-buy.

*

Oryginalna wiadomość (05.05.2014): Studio Harmonix - twórcy Guitar Hero, Rock Band i Dance Central - zorganizowali zbiórkę pieniędzy na nowy projekt. Deweloperzy chcą stworzyć nową odsłonę muzycznej gry Amplitude.

Oryginalna wersja zadebiutowała w 2003 roku na PlayStation 2. Gracz przejmował kontrolę nad kosmicznym pojazdem poruszającym się po trasie złożonej z kilku ścieżek, celem było wciskanie odpowiednich przycisków w rytm odtwarzanego utworu.

Harmonix obiecuje, że odbiorcy mogą liczyć na wysoki poziom trudności, „jak w Dark Souls, tylko z muzyką”. Projektanci nie chcą rozczarować fanów gry z PS2. Chcą też, by produkcja działała przy 60 klatkach na sekundę.

Projektanci chcą zebrać 775 tys. dolarów do 23 maja. Jeżeli zbiórka zakończy się sukcesem, nowe Amplitude trafi na PS3 i PS4. Podobnie jak pierwsza część, zaoferuje tryb wieloosobowy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami