Dzisiaj - 30 kwietnia - posiadacze PlayStation 4 będą mogli pobrać najnowszą aktualizację oprogramowania konsoli, w wersji 1.70.

1

Wśród dodatków pojawi się możliwość pobierania cyfrowych produkcji - zamówionych w PlayStation Store - jeszcze przed premierą. „Wraz ze zbliżaniem się daty debiutu, pojawi się licznik pozostałego czasu, co do sekundy. Gdy tylko osiągnie zero, zawartość zostanie udostępniona i będzie gotowa do gry” - czytamy w informacji prasowej.

Nowa aplikacja do edycji i dzielenia się zarejestrowanymi fragmentami z gier to SHAREfactory, podobne do Upload Studio na Xbox One. Użytkownicy wybiorą interesujący punkt startu i zakończenia materiału, dodadzą teksty, własną muzykę, naklejki oraz komentarz - z pomocą PlayStation Camera. Po zakończeniu pracy, system w wersji 1.70 pozwoli także na eksport pliku na zewnętrzny napęd USB, co jest obecnie niemożliwe.

Aktualizacja zniesie także blokadę HDCP. „Pozwoli to na przesyłanie sygnału z gier PS4 przez wyjście HDMI do zewnętrznego urządzenia nagrywającego obraz. To z kolei umożliwi dłuższe nagrywanie sesji oraz lepsze strumieniowanie ich na żywo.”

Kolejne innowacje to opcja wyboru jasności paska świetlnego na kontrolerze - „jasna, średnia i ciemna”. Użytkownicy będą także mogli używać klawiatury ekranowej za pomocą panelu dotykowego na padzie Dualshock 4.

W zakładce ze znajomymi pojawi się możliwość wyszukiwania „znajomych znajomych”, wspólnych znajomych dla profilu innego użytkownika i przyjmowania próśb o dodanie do znajomych bezpośrednio z poziomu listy.

Programiści zadbali także o opcję sortowania trofeów po rzadkości zaliczenia oraz nowe komendy głosowe dla PlayStation Camera, dzięki czemu użytkownicy będą mogli uruchamiać zainstalowane aplikacje.

Aktualizacji doczekało się także PS Vita - łatka „zwiększa łączność i integrację” pomiędzy system przenośnym i konsolą nowej generacji.

Reklama