Dragon Age: Inkwizycja - opisy klas i specjalizacji postaci oraz nowe screenshoty

Zaktualizowano oficjalną stronę gry.

BioWare zaktualizowało oficjalną stronę produkcji Dragon Age: Inkwizycja. Opublikowano nowe screenshoty, a także opisy trzech klas postaci oraz specjalizacji.

„Każda klasa to inny zestaw zdolności, broni oraz umiejętności specjalnych. Dla każdej przygotowano unikatowe elementy fabularne” - napisali twórcy.

„Później, gdy twój Inkwizytor nabierze doświadczenia, otrzymasz możliwość wyboru specjalizacji, czyli klasy zaawansowanej, w ramach której zyskasz dostęp do kolejnych, zupełnie nowych zdolności”.

Wojownik opisywany jest jako „zaprawiony w boju, specjalizujący się w walce na krótki dystans trzon każdej drużyny”. Używa broni dwuręcznych bądź jednoręcznego miecza i tarczy.

Pierwsza ujawniona specjalizacja wojownika to Czempion. Jego zadaniem jest „obrona innych członków drużyny podczas walki”. Jest to więc typowy „tank”, który zajmie się skupianiem na sobie uwagi wrogów.

Każda klasa wybierze jedną z trzech specjalizacji. Nie wszystkie zostały wymienione na stronie, ale nazwy ujawniły opisy niektórych obrazków w kodzie źródłowym strony. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że dwie pozostałe specjalizacje wojownika to Templar i Reaver - nazwy oryginalne, oficjalne tłumaczenie jest jeszcze nieznane.

Mag może „może atakować nieprzyjaciół deszczem ognia, zamrażać ich, ale także uzdrawiać swych sojuszników”. Ujawniona oficjalnie specjalizacja tej klasy to Rycerz zaklinacz. „Obłożeni ochronnymi czarami i dzierżący nasycone magią ostrza zaklinacze to widok zachwycający, choć rzadki”.

Pozostałe specjalizacje maga to Rift Mage i Necromander.

Ostatnia klasa to łotrzyk „uzbrojony w łuk, sztylety i podstępne sztuczki”. Charakteryzuje się wysoką mobilnością, zadaje duże obrażenia. Opisana specjalizacja to artefaktor, którego głównym zadaniem jest konstruowanie „pułapek, odwracających uwagę gadżetów oraz innych cudów techniki ułatwiających eliminację wroga”.

Dwie kolejne, nieopisane jeszcze specjalizacje łotra to Assassin i Tempest.

Dragon Age: Inkwizycja zadebiutuje 9 października, ukaże się na PC, PS3, PS4, X360 i Xbox One. Wersje na komputery i konsole poprzedniej generacji ukażą się w polskiej wersji językowej z napisami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami