Microsoft ogłosił, że Xbox One zadebiutuje w Japonii już 4 września tego roku. W tym samym miesiącu konsola ukaże się także w Polsce.

Jak wynika z informacji magazynu Famitsu, przetłumaczonych przez serwis Gematsu, tytuły startowe to Forza 5, Kinect Sports Rivals, Sunset Overdrive, Halo, Dead Rising 3 oraz Ryse: Son of Rome.

Warto zauważyć, że Microsoft nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery Sunset Overdrive, a Halo na Xbox One (prawodpodobnie Halo 2: Anniversary Edition) nie zostało w ogóle potwierdzone.

Swoje produkcje szykuje szereg lokalnych producentów, w tym Arc System Works, Bandai Namco, Capcom, Cave, CyberConnect2, From Software, Konami, Level 5 oraz Sega.

Square Enix na premierę konsoli wyda Call of Duty: Ghosts, Tomb Raider: Definitive Edition, Thief i Murdered: Soul Suspect.

Premiera Xbox One wypada niemal rok po debiucie w Ameryce Północnej, Australii, Brazylii i wybranych krajach Europy. PlayStation 4 debiutowało w Japonii w lutym.

Konsole Xbox w przeszłości nie radziły sobie najlepiej na tym azjatyckim rynku, gdzie Xbox i Xbox 360 i nie osiągnęły wysokich wyników sprzedaży.

- Rozmawiamy z ludźmi. Niczego nie ogłaszamy, ale mogę powiedzieć, że japońskie RPG i producenci są bardzo ważni dla naszego ekosystemu - mówił w rozmowie z Eurogamerem Phil Spencer, szef działu konsolowego w Microsofcie.

W marcu tego roku ogłoszono, że Xbox One we wrześniu zadebiutuje także w Polsce. Nie podano dokładnego dnia premiery, ale data i tytuły startowe dla Japonii mogą sugerować, że podobne dane dotyczą także naszego kraju.

1

Reklama