Główny artysta The Last of Us opuszcza studio Naughty Dog

Dołączył do firmy niezależnej.

Nathan Wells - główny artysta post-apokaliptycznego The Last of Us - zrezygnował z pracy w studiu Naughty Dog. Deweloper dołączył do niezależnego Giant Sparrow, twórców monochromatycznego The Unfinished Swan.

1
Nathan Wells

„Hmm... pojawiają się jakieś tematy. Tak, dołączyłem do szalonego, dzikiego i wspaniałego zespołu Giant Sparrow, od 3 kwietnia” - potwierdził na Twitterze sam zainteresowany.

Przed pracą nad The Last of Us, Wells zatrudniony był przez kilkanaście lat w Irrational Games, gdzie zajmował między innymi stanowisko dyrektora artystycznego przy BioShock Infinite.

Nie wiadomo jeszcze, czym zajmuje się teraz Giant Sparrow. Studio rozrosło się w ostatnich latach z trzech do dziewięciu osób, a w marcu ubiegłego roku ujawniono wstępnie kolejny projekt, o roboczej nazwie Edith Finch.

To nie jedyna zmiana kadrowa w Naughty Dog w ostatnich tygodniach. Todd Stashwick potwierdził w rozmowie z serwisem IGN, że nie wystąpi w Uncharted 4 - jego głos słyszeliśmy w pierwszym zwiastunie tej produkcji. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że aktor współtworzy scenariusz do nowej gry w uniwersum Star Wars, razem z Amy Hennig, która także odeszła niedawno z firmy odpowiedzialnej za The Last of Us.

Listę osób opuszczających Naughty Dog zamyka Justin Richmond. Reżyser Uncharted 3 oraz 4 pracuje teraz w Riot Games, znanym najlepiej z popularnego League of Legends.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami