LEGO Hobbit (gra) - Poradnik

Poradnik do gry Lego Hobbit: Opis przejścia oraz wszystkie sekrety i znajdźki (100% ukończenia).

W darmowym poradniku i solucji do gry LEGO Hobbit znajdziesz wszystkie informacje pozwalające ukończyć grę w stu procentach. Oprócz porad ogólnych znajdziesz tu opis przejścia wszystkich misji fabularnych, a także zestawienie wszystkich znajdziek w postaci minizestawów, planów oraz skarbów. Na samym końcu znajdziecie natomiast spis wszystkich osiągnięć i trofeów.

Opis przejścia

Lego Hobbit - Największe z Królestw Podziemia
Lego Hobbit - Nieproszeni goście
Lego Hobbit - Azog Plugawiec
Lego Hobbit - Pieczeń barania
Lego Hobbit - Skarbiec trolli
Lego Hobbit - Górą i dołem
Lego Hobbit - Miasto goblinów
Lego Hobbit - Z patelni
Lego Hobbit - Dziwna kwatera
Lego Hobbit - Muchy i pająki
Lego Hobbit - Beczki wyzwolone
Lego Hobbit - Serdeczne powitanie
Lego Hobbit - Poszukiwanie dowodu
Lego Hobbit - Czarnoksiężnik
Lego Hobbit - Na progu
Lego Hobbit - Na zwiadach w obozie wroga

Znajdźki

Lego Hobbit - Minizestawy: Misje 1, 2, 3, 4, 5
Lego Hobbit - Minizestawy: Misje 6, 7, 8, 9, 10
Lego Hobbit - Minizestawy: Misje 11, 12, 13, 14, 15, 16

Lego Hobbit - Skarby: Misje 1-8
Lego Hobbit - Skarby: Misje 9-16

Lego Hobbit - Schematy
Lego Hobbit - Czerwone klocki

Lego Hobbit - Zadania dodatkowe część 1
Lego Hobbit - Zadania dodatkowe część 2
Lego Hobbit - Zadania dodatkowe część 3
Lego Hobbit - Zadania dodatkowe część 4

Lego Hobbit - Poziom bonusowy i przejście gry na 100%

-

LEGO Hobbit jest grą łączącą otwarty świat Śródziemia z zamkniętymi etapami, których w trakcie kampanii fabularnej jest w sumie szesnaście. W każdej misji fabularnej można odnaleźć dziesięć minizestawów, cztery ukryte pakiety oraz plany konstrukcyjne. Odnalezienie ich wszystkich w trakcie samej kampanii jest jednak niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ w trakcie pierwszego przechodzenia misji dysponujesz ograniczoną liczbą bohaterów. Dopiero z czasem odblokowujesz kolejne postacie, przy pomocy których możesz przejść etap ponownie (tryb gry swobodnej) docierając do wszystkich miejsc i sekretów.

Pomiędzy misjami możesz swobodnie eksplorować Śródziemie, w czym może pomóc dostępna z poziomu menu mapa. W Śródziemiu możesz wykonywać misje główne (docierasz do nich zawsze idąc szlakiem przezroczystych jasno niebieskich monet) oraz zadania dodatkowe. Te ostatnie są oznaczone znakami zapytania - białymi i czerwonymi. Wykonywanie zadań „czerwonych" skutkuje zdobyciem czerwonego klocka, dzięki któremu możesz odblokować różne bonusy (np. zwiększenie mnożnika zdobywanych monet). Wykonywanie zadań „białych" przyczynia się do zdobywania białych klocków.

Pamiętaj, że każdy z bohaterów dysponuje innymi zdolnościami. Jeśli nie możesz wejść w interakcję z jakimś przedmiotem, to spróbuj zmienić bohatera. Pamiętaj, że podczas samej kampanii może dojść do sytuacji, w której nie możesz skorzystać z jakiejś rzeczy, ponieważ nie masz w drużynie odpowiedniej postaci. W takiej sytuacji musisz odblokować odpowiednie postacie i podejść do etapu po raz drugi w trybie gry swobodnej.

Niektóre zagadki wymagają współpracy dwóch postaci. W takim przypadku musisz podejść jednym bohaterem do drugiego i wcisnąć klawisz interakcji (PC - K, X360 - B, PS3 - ○). Dzięki temu połączysz dwóch bohaterów w drużynę i będziesz mógł niszczyć niektóre obiekty (duże ściany) lub walczyć z wrogami.

Na niektórych etapach w trakcie budowania na platformach budowniczych oraz w celu wykonania pewnych zadań dodatkowych musisz dysponować odpowiednią liczbą surowców (w grze nazywanych łupami). Jak je zdobywać? Niszcząc wszelkiego rodzaju obiekty. Minerały uzyskasz niszcząc kilofem (tylko niektóre postacie nim dysponują), drewno i liny niszcząc rośliny, a ryby rozprawiając się z beczkami z rybami.

W trakcie każdego z etapów zbierasz różnego rodzaju monety (możesz za nie na przykład wykupywać postacie). Srebrne mają wartość 10, złote 100, niebieskie 1 000, a fioletowe 10 000. Monety często pojawiają się na etapach „luzem", ale możesz zyskać ich bardzo dużo niszcząc wszelkiego rodzaju obiekty napotykane po drodze. Za uzbieranie odpowiedniej ilości monet (możesz to ocenić patrząc na wskaźnik pojawiający się na górze ekranu w trakcie ich zbierania) możesz zdobyć status Mistrza włamań, za co zdobędziesz również jednego białego (mithrilowego) klocka.

Aby ukończyć grę na 100 procent (bieżący status jest wyświetlany w menu oraz podczas wczytywania zapisanej gry) musisz wykonać następujące rzeczy - ukończyć wszystkie misje fabularne, uzyskać w każdej misji status Mistrza włamań, odnaleźć wszystkie minizestawy, skarby i schematy oraz stworzyć na ich podstawie przedmioty, wykonanie wszystkich zadań dodatkowych, zdobycie wszystkich klocków mithrilowych (białych) i czerwonych, odblokowanie wszystkich postaci.

Szybka podróż - jeśli chcesz szybko przemieszczać się pomiędzy oddalonymi i odkrytymi wcześniej miejscami w Śródziemiu, to najedź celownikiem na kamienną statuetkę orła w okolicy, do której chcesz się dostać, a potem zatwierdź swój wybór. W ten sposób szybko przeniesiesz się we wskazane miejsce. Gdybyś w wersji PC miał problemy z przybliżaniem i oddaleniem mapy, to korzystaj z przycisków L (oddalenie) i P (przybliżenie).

Problemy z rozpoczęciem niektórych zadań dodatkowych!

Wędrując po Śródziemiu może się czasem zdarzyć, że nie będziesz mógł rozpocząć jakiegoś zadania (np. dostania się do planu). W takim przypadku warto włączyć w menu opcji podpowiedzi na stałe. Domyślnie ustawione są na 5 wyświetleń, a niektóre zadania musisz zacząć od przeczytania kamiennej tablicy ze wskazówką. Dlatego jeśli takowej nie ma w pobliżu, sprawdź w opcjach czy włączyłeś podpowiedzi.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami