Aktualizacja PlayStation 4 umożliwi ściąganie zamówionych gier przed premierą

AKTUALIZACJA: W Europie od 30 kwietnia.

Aktualizacja (25.04.2014): Sony potwierdziło, że aktualizacja oprogramowania 1.70 dla konsoli PlayStation 4 dostępna będzie w Europie w następną środę - 30 kwietnia.

Jak już wymienialiśmy poniżej, łatka wprowadzi nową wersję oprogramowania SHAREfactory, a także możliwość pobierania gier przed premierą czy zniesienie blokady HDCP.

*

Oryginalna wiadomość (17.04.2014): Sony opisało nowe funkcje i zmiany, wprowadzane w aktualizacji oprogramowania 1.70 dla konsoli PlayStation 4. Wśród innowacji znajdzie się ulepszony edytor filmów oraz możliwość ściągania gier przed premierą.

Gracze będą mogli pobrać zamówione w wersjach cyfrowych produkcje jeszcze przed premierą, by przystąpić do rozgrywki błyskawicznie. Tytuły będą odblokowywane wraz z datą debiutu, podobnie jak na Steamie.

Nowa aplikacja do edycji i dzielenia się zarejestrowanymi fragmentami z gier to SHAREfactory, podobne do Upload Studio na Xbox One. Użytkownicy wybiorą interesujący punkt startu i zakończenia materiału, dodadzą teksty, własną muzykę, naklejki oraz komentarz - z pomocą PlayStation Camera.

Po zakończeniu pracy, system w wersji 1.70 pozwoli także na eksport pliku na zewnętrzny napęd USB, co jest obecnie niemożliwe.

Aktualizacja zniesie także blokadę HDCP, co umożliwi rejestrowanie materiałów z rozgrywki bezpośrednio z konsoli nowej generacji, przez HDMI.

Nie podano dokładnej daty premiery, ale Sony zapewnia, że łatka zadebiutuje „wkrótce”.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami