W Final Fantasy 14: A Realm Reborn zarejestrowano już dwa miliony kont

500 tys. w pół roku.

Square Enix poinformowało, że w MMO Final Fantasy 14: A Realm Reborn zarejestrowano już dwa miliony kont, co oznacza przyrost o 500 tysięcy w pół roku.

Japoński wydawca w listopadzie ubiegłego roku ujawnił, że gra radzi sobie lepiej od oczekiwań na PC oraz PlayStation 3 i posiada ponad 1,5 mln zarejestrowanych kont. Warto zauważyć, że taki wynik nie przekłada się bezpośrednio na liczbę aktywnych graczy, opłacających miesięczną sybskrypcję.

Kilka dni temu tytuł zadebiutował na PlayStation 4, co zapewne przełoży się na zwiększenie zainteresowania. Posiadacze wersji PS3 mogą przenieść swoje postacie na nową konsolę, bez dodatkowych opłat.

Sukces A Realm Reborn był potrzebny Square Enix i przełożył się na znaczną poprawę stanu firmy. Ubiegły rok fiskalny zakończył się katastrofą i stratą na poziomie 12,7 mld jenów (ok. 125 mln dol.), co doprowadziło do zwolnień i restrukturyzacji. Obecny rok fiskalny, kończący się 31 marca, przyniósł już zyski.

Ostatnio ujawniono nowe odsłony Sleeping Dogs i Deus Ex, a w planach jest także Final Fantasy 15 i kolejny Hitman. Wydawca nie opublikował konkretnych wyników, ale można zakładać, że skradanka Thief sprzedała się poniżej oczekiwań.

Final Fantasy 14: A Realm Reborn to nowa wersja MMO, które zadebiutowało w 2010 roku. Wprowadzone zmiany i poprawki to między innymi nowy silnik, usprawniony interfejs i zupełnie inna linia fabularna.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami