Minecraft z pudełkowym wydaniem na konsoli PlayStation 3

AKTUALIZACJA: Rozszerzony tryb wieloosobowy i podzielony ekran.

Aktualizacja (17.04.2014): Sony opublikowało nowy zwiastun Minecrafta na PlayStation 3, prezentujący rozszerzone tryby wieloosobowe: dla czterech osób lokalnie, na podzielonym ekranie i dla ośmiu osób w sieci.

*

Oryginalna wiadomość (16.04.2014): Sony Computer Entertainment Europe ogłosiło, że 14 maja tego roku do sprzedaży trafi pudełkowe wydanie Minecrafta na PlayStation 3.

1

Obecnie oficjalnie potwierdzono wyłącznie edycję PS3, ale obrazek promocyjny prezentuje także pudełka w wersji PlayStation 4 i PS Vita - te konwersje zostały już zapowiedziane, ale nie ukazały się jeszcze na rynku, nawet w opcji wyłącznie cyfrowej.

W nowej edycji na PS3 znajdziemy wszystkie funkcje z konsolowego Minecrafta, a także pełny zestaw opcji z najnowszej aktualizacji gry, w tym szmaragdy, skrzynie Kresu, ziemniaki i wiele innych. Przygotowano też polską wersję językową.

Za port odpowiada 4J Studios, autorzy konwersji na Xboksy. Wydanie X360 nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem - w tym miesiącu osiągnięto poziom 12 milionów sprzedanych egzemplarzy. Na PS3 grę pobrano już 1,5 mln razy - dodaje oficjalny blog Sony.

Minecraft powstał za sprawą szwedzkiego Mojang. Gra debiutowała oficjalnie w 2011 roku. Tytuł umożliwia eksplorację świata zbudowanego z sześcianów i budowę własnych konstrukcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami