Diablo 3 na PS4 - kilka minut rozgrywki

Twórcy opisują nowe systemy.

Na trwającej w ten weekend imprezie PAX East, Blizzard prezentuje nie tylko zapowiedziany wczoraj tryb przygodowy do Hearthstone, ale także Diablo 3 w wersji na PlayStation 4.

Serwis GameSpot opublikował ponad 6-minutowy zapis rozgrywki z edycji na konsolę Sony, okraszony komentarzem starszej producentki, Julii Humphreys (dzięki, Polygamia).

Deweloperka opowiada między innymi o systemie „poczty”, umożliwiającym wysyłanie przedmiotów do znajomych. Kolejną innowacją są prezenty - jeśli znajdziemy legendarny ekwipunek, istnieje szansa, że losowo wybrana osoba z listy znajomych otrzyma podobny podarunek.

Matthew Berger - inny producent - opisał także funkcję Nemesis, obecną tylko w wersji Ultimate Evil Edition na PS4. Specjalny potwór, po zabiciu gracza, będzie mógł awansować na kolejny poziom, po czym „przenieść się” do rozgrywki znajomego i jego też zaatakować.

Jeśli uda nam się pokonać wroga, zarówno my, jak i ostatni zabity przyjaciel otrzymają złoto i ekwipunek. Jeśli jednak zwycięży przeciwnik, awansuje na kolejny poziom i „przeskoczy” do kolejnej osoby na liście.

Kolejnym pomysłem na promowanie gry w kooperacji jest tryb pomocnika. Jeśli nasi znajomi znacznie przerosną nas poziomem doświadczenia, po dołączeniu do ich rozgrywki otrzymamy czasowo podniesione statystki, by móc szybciej dorównać kolegom.

Diablo 3: Ultimate Evil Edition ukaże się na PlayStation 4 jeszcze w tym roku - z podstawową wersją i dodatkiem Reaper of Souls w zestawie. Blizzard nadal nie potwierdził oficjalnie edycji Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami