Phil Spencer: „Naszą ambicją jest stworzenie najlepszej konsoli do gier”

Nowy szef Xboksa o swojej przeszłości i przyszłości w firmie Microsoft.

Larry „Major Nelson” Hryb, dyrektor programowy Xbox Live, przeprowadził wywiad z nowym szefem marki Xbox. Phil Spencer zapewnił, że cały zespół chce przyłożyć się do stworzenia najlepszej konsoli dla graczy.

- Naszą ambicją jest stworzenie najlepszej konsoli do gier. Konsoli, na której zagrasz w świetne gry, przy której najlepiej się rozerwiesz. Być częścią firmy z takimi ambicjami, zacięciem i zasobami, to dla mnie niezwykle motywujące.

Spencer jest związany z Microsoftem od 1988 roku, zaczynał jako programista, zaraz po ukończeniu studiów w University of Washington. Od tamtego czasu pracował między innymi z Peterem Molyneux nad Fable oraz z Brianem Reynoldsem nad strategią Rise of Nations.

Najmilej wspomina prace nad produkcją Voodoo Vince na pierwszego Xboksa.

- To pierwsza gra, którą ukończyłem razem z córkami, przy której czuły, że naprawdę pomagały rozwiązywać zagadki. Pracowałem nad seriami Halo, Gears of War, Forza, wszystkie są fantastyczne, ale zawsze najważniejszym czynnikiem są wspomnienia związane z grami - zaznaczył Spencer.

Awans Spencera nastąpił po wielu zmianach w firmie, między innymi po odwołaniu kilku decyzji związanych z funkcjami konsoli Xbox One - na przykład wymogiem stałego połączenia z siecią.

Nowy szef marki Xbox połączył zespoły, które do tej pory pracowały zupełnie niezależnie od siebie - chodzi tu o grupy pracowników odpowiedzialnych za gry, muzykę, telewizję i usługę Xbox Live.

Microsoft przygotowuje się obecnie do konferencji na czerwcowych targach E3. Spencer powiedział, że zostanie wtedy zapowiedziana co najmniej jedna nowa produkcja na Xbox One.

- Mamy pewną grę, której jeszcze nie pokazywaliśmy, zobaczycie ją na E3. Miałem okazję się jej wczoraj przyjrzeć. Fantastyczne miejsce akcji, a całości towarzyszy poczucie niesamowitej głębi.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami