Telewizyjna ofensywa Microsoftu rozpocznie się w czerwcu tego roku

W planach m.in. serial „Humans”.

Serwis Bloomberg ujawnił, że w czerwcu tego roku rozpocznie się telewizyjna ofensywa Xbox Entertainment Studios, skierowana między innymi na konsole Xbox.

1
Szwedzkie „Real Humans”

W planach jest podobno sześć produkcji - od serialu science-fiction „Humans”, powstającym we współpracy z brytyjskim kanałem Channel 4, przez komediowe skecze, do reality show, jak przygotowywane na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej „Every Street United”.

„Humans” bazuje na szwedzkim serialu „Real Humans” z 2012 roku i opowiada o życiu w świecie pełnym androidów-pomocników. Dzięki interaktywnej zawartości na Xbox One poznamy więcej szczegółów na temat bohaterów. Całość zamknie się w ośmiu odcinkach.

Dla reality show „Every Street United” przygotowywane są mini-gry, a program dostępny będzie na konsolach za darmo (zapewne po opłaceniu abonamentu Gold).

Szerokie plany szefowej Xbox Entertainment Studios - Nance Tellem - obejmują także relacje na żywo z festiwalu muzycznego Bonnaroo w lipcu, z wywiadami za pośrednictwem Skype'a, a także dokumentalną serię od producentów oscarowego „Sugar Man”.

„Nie szukamy czegoś, co przemówi do każdego odbiorcy” - mówi menedżerka, dawniej zatrudniona w Warner Bros. czy w sieci CBS. „Skupiamy się na tym, czego chcą posiadacze naszych platform.”

Nie znamy dokładnych dat premier poszczególnych programów. Nie wiemy też, czy któreś z nich trafią do Polski. Xbox One zadebiutuje w naszym kraju we wrześniu.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że nad „cyfrowym projektem” w uniwersum Halo dla Xboksów pracuje sam Ridley Scott. Sony również nie próżnuje - japońska korporacja produkuje serial „Powers”, dla abonentów PlayStation Plus.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami