South Park: Kijek Prawdy - Poradnik

Poradnik do South Park: Kijek Prawdy: Opis przejścia gry, wszystkie sekrety i misje (100% ukończenia).

W darmowym poradniku i solucji do South Park: Kijek Prawdy znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia przygody i ukończenia jej w stu procentach. Oprócz porad ogólnych i wskazówek związanych z walką znajdziesz też informacje związane z rozwojem i klasami postaci. W dalszej części poradnika przedstawiono opis wszystkich misji fabularnych i zadań pobocznych oraz przygotowano zestawienie sekretów - kluczy i chinpokomonów, a także spis wszystkich postaci, jakie mogą dołączyć do naszych znajomych na portalu społecznościowym.

Szukasz poradnika do najnowszej odsłony gry? Kliknij: South Park: The Fractured But Whole - Poradnik, Solucja.

Wprowadzenie

South Park: Kijek Prawdy - Walka, taktyka i mikstury
South Park: Kijek Prawdy - Klasy postaci i rozwój bohatera

Misje fabularne

South Park: Kijek Prawdy - Nowy
South Park: Kijek Prawdy - Do broni
South Park: Kijek Prawdy - Bard
South Park: Kijek Prawdy - Robi się późno, Kosmiczne Uprowadzenie
South Park: Kijek Prawdy - Pozyskaj nowych sojuszników
South Park: Kijek Prawdy - Zaatakuj szkołę, Pokonaj majtkowe gnomy
South Park: Kijek Prawdy - Zawieranie sojuszy, Och Kanada
South Park: Kijek Prawdy - Dokop Clyde'owi!, Zdrada od wewnątrz

Zadania dodatkowe

South Park: Kijek Prawdy - Człowieko-Niedźwiedzio-Świnia
South Park: Kijek Prawdy - Mongolski zatarg
South Park: Kijek Prawdy - Kwiatek dla księżniczki, Timmy Express, Faza 1
South Park: Kijek Prawdy - Zabawa w chowanego, Bezdomni, Znajdź Jezusa
South Park: Kijek Prawdy - Polowanie z Jimbem, Szczury w piwnicy, Zmarnowana skrytka
South Park: Kijek Prawdy - Paczka Pana Niewolnika, Zaginione bobeczki, Przywracanie równowagi
South Park: Kijek Prawdy - Wokół wulkanu, Ogrzyca, Magiczne pieśni, Łup nazizombiaków

Sekrety, osiągnięcia i trofea

South Park: Kijek Prawdy - Znajomi
South Park: Kijek Prawdy - Chinpokomony i klucze
South Park: Kijek Prawdy - Osiągnięcia i trofea

-

Kilka porad na początek zabawy.

Eksploruj wszystkie miejsca

Staraj się dokładnie badać wszystkie odwiedzane miejsca. Chodzi o zaglądanie we wszelkiego rodzaju zakamarki, otwieranie wszelkiego rodzaju szafek czy szuflad. W większości z nich znajdziesz drobne sumy pieniędzy oraz przydatne przedmioty pozwalające na przykład odnowić zdrowie czy ulepszyć ekwipunek. Większość miejsc, które możesz przeszukać lub otworzyć poznasz po klamkach w złotym kolorze.

W trakcie przemierzania świata rozmawiaj też ze wszystkimi napotkanymi postaciami. Z niektórymi nie będziesz mógł wejść w interakcje, ale nie zabraknie również osób, które po rozmowie dołączą do twoich znajomych lub zaproponują ci do wykonania jakieś zadanie.

Korzystaj z dostępnych narzędzi i magii

Z czasem powiększysz swoje możliwości o wiele przydatnych narzędzi oraz czarów. Dzięki nim możesz przeprowadzać wiele akcji umożliwiających docieranie w pewne miejsca lub ułatwianie sobie walki. Przykładowo, jeżeli widzisz na mapie błyskający przedmiot, a w pobliżu nie możesz wypatrzyć dojścia do jakiegoś miejsca, to spróbuj użyć na świecącym miejscu narzędzia Strzał. Dzięki niemu możesz na przykład zwolnić mechanizm blokujący jakąś drabinę.

Rozkaż kumplowi to z kolei narzędzie umożliwiające wydawanie rozkazów towarzyszącym nam kompanom. Butters może w ten sposób leczyć rannych towarzyszy, natomiast Kenny'emu umożliwia to prowokowanie niektórych strażników do zejścia z posterunku. Należy dodać, że korzystanie z tego rozkazu nie jest możliwe wszędzie, tylko w pewnych miejscach.

Czary umożliwiają z kolei ułatwienie sobie walki jeszcze zanim się rozpocznie. Jeśli skorzystasz z Prukoczaru na palącym się obiekcie, to doprowadzisz do eksplozji, która może od razu zabić znajdującego się obok wybuchu przeciwnika.

Aby wybrać narzędzie wciśnij odpowiedni klawisz (PC - Q, X360 - LB, PS3 - L1), a potem wciśnij i przytrzymaj klawisz służący do jego użycia (PC - F, X360 - LT, PS3 - L2). Identyczna zasada dotyczy rzucania czarów, tyle, że tutaj klawisze są nieco inne - wybór czaru (PC - E, X360 - RB, PS3 - R1) oraz rzucenie go (PC - G, X360 - RT, PS3 - R2).

Samych czarów możesz również używać podczas walki, jednak wtedy musisz korzystać z many. Więcej na ten temat w dziale Walka i Taktyka.

Uzupełniaj zapasy

Staraj się zawsze posiadać pełen zapas wszelkiego rodzaju „wspomagaczy", czyli produktów przydających się podczas walki. Chodzi między innymi o pożywienie przywracające zdrowie czy inne rzeczy umożliwiające odnowienie PIPY, poziomu many czy zniwelowania negatywnych efektów pokroju podpalenia lub wykrwawienia. Zapasy możesz odnawiać poprzez przeszukiwanie odwiedzanych miejsc oraz w niektórych sklepach.

Jak rozpędzić szczury?

W niektórych miejscach w mieście pewne ścieżki są blokowane przez stada szczurów, które zaczną cię gryźć, gdy się do nich zbliżyć. Jak się ich pozbyć? Wystarczy podejść i skorzystać z czaru Ryk Smoka.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami