Prima Aprilis - żarty i żarciki

AKTUALIZACJA: Wielkie głowy w Guild Wars 2, Gaijilla w War Thunder.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie ciekawszych żartów z okazji Prima Aprilis, w których specjalizują się twórcy gier wideo. Wiadomość będzie na bieżąco aktualizowana, w ramach rozwoju wydarzeń na internetowym froncie.

AKTUALIZACJA:

CD Projekt RED: Zapis sesji motion capture, która została nagle przerwana. Mały wypadek przy pracy, mamy nadzieję, że nikt nie ucierpiał.

Arena Net: Twórcy przygotowali dosyć specyficzną niespodziankę dla graczy. Każdy, kto znajdzie dziś chwilę, by się zalogować, z pewnością zauważy pewną zmianą w wyglądzie bohatera. Konkretnie - powiększoną głowę. „Big heads = big funs!” - zapewniają twórcy.

Mojang: Problemy techniczne. Długonosi osadnicy stali się nieoczekiwanie zbyt inteligentni, programiści nie mogą nad nimi zapanować. Sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad serwerami. Do rozwiązania problemów, postać każdego gracza będzie wyglądać jak sprawcy całego zamieszania.

Blizzard: Pidżamatur nowym bohaterem w Heroes of the Storm. Jednym z jego ataków jest przytulenie pluszaka. „Maleńki Abatur pochodzi z uniwersum StarCrafta, a w Heroes of the Storm wyewoluował w taktyczny kombajn, który doskonale wie, jak swoimi tycimi łapkami chwycić waszych wrogów za serce. I gardło” - czytamy w opisie.

BioWare: Twórcy The Old Republic poinformowali, że gracze mogą wybrać nowy sposób uczestnictwa w kosmicznych pojedynkach, wcielając się w... asteroidę.

Gaijin Entertainment: Monstrualna Gaijilla zaatakowała serwery War Thunder. Starcie z wielkim ślimakiem jest dostępne w grze, można wziąć w nim udział wybierając odpowiedni rodzaj meczu zręcznościowego.

*

Polytron: Phil Fish ogłosił na Twitterze, że wznawia prace nad drugą częścią platformówki Fez.

The Astronauts: Polskie The Vanishing of Ethan Carter to teraz 8-bitowy horror Free to Play.

Blizzard: Amerykańskie studio nie daje odpocząć od żarcików. Tym razem ekipa World of Warcraft prezentuje proces unowocześniania modelu rasy Draenei.

Znowu Blizzard: Zapowiedziano Happy Reaper - nową odsłonę Diablo na urządzenia mobilne i przeglądarki.

Codemasters: Twórcy gier wyścigowych ogłaszają GRID: Railroad. 1337 mil torów, tuning wagonów, tryb dworcowy. Czego chcieć więcej.

Riot Games: Nowa aktualizacja League of Legends całkowicie znosi koszty many i energii, podwaja prędkość ataku i zmniejsza czas odnawiania umiejętności o 80 procent.

Webhallen: Dużo czasu zajęło, by w żartach pojawił się Half-Life 3. Zestaw z trzecią częścią tej serii i konsolą Xbox One oferuje szwedzki sklep internetowy.

Kalypso: Twórcy serii tropico przygotowują symulator hodowli lam, z możliwością dostosowania wyglądu zwierzaków do własnych wymagań! W pełnym HD i 60 FPS.

Sony: Kolejny interesujący pomysł. Tym razem otrzymujemy pysze, elektroniczne płatki kukurydziane - Sony Power Food. Idealne do podładowania energii podczas śniadania.

Comcept: Fragmenty rozgrywki z nowej wersji Mighty No. 9 oraz japoński deweloper, spadający z krzesła.

Bloober Team: Polskie studio przygotowało nową stronę internetową, dostępną pod adresem blooberteam.com.

Sony: Japońska korporacja zapowiada nowe okulary rzeczywistości wirtulanej, w 4K Ultra HD.

DICE: Studio twórców Battlefielda 4 przygotowało nowe funkcje w silniku Frostbite. Kod sieciowy korzysta teraz ze splątań kwantowych, gwarantując zerowe opóźnienia. Ale uwaga, takie rzeczy tylko na Wii U.

Bohemia Interactive: Ciekawą propozycją od Czechów jest Arma 3 Karts - nowe DLC do realistycznej strzelanki. Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z wyścigami gokartów.

Google: Pokémony przeprowadziły inwazję na Ziemię i pojawiły się w różnych zakątkach globu. Gracze mają czas do jutra, by „znaleźć je wszystkie”.

Square Enix: Final Fantasy 14: A Realm Reborn otrzyma system randkowy, w którym zdesperowani gracze będą mogli poderwać ulubione NPC. Co więcej, wszyscy użytkownicy oficjalnego forum stali się Naokim Yoshidą (jeden z twórców gry).

Square Enix Japan: Strona skradanki Thief zamieniona na klasyczne Final Fantasy.

Guerrilla Games: Tim Burtun wyreżyseruje film Killzone - The Killzone Movie: A Helghastly Adventure - z Johnnym Depem i Heleną Bonam Carter w rolach głównych. Premiera w grudniu!

SEGA: Japońska firma szykuje własny zestaw rzeczywistości wirtualnej - MEGAne DRIVE.

Infinity Ward: Uwaga, zmiana nazw trybów rozgrywki w Call of Duty: Ghosts. Teraz pogramy w „PEW PEW”, „YOLO” czy „Bro, Do u even cap?”.

Wargaming: Nowy tryb rozgrywki w World of Tanks nawiązuje do klasycznych „Czołgów”. Przygotowano także specjalną grę, w której strzelamy do raków (?).

PlayStation Japan: Pracownicy Sony ciężko pracują na polach, by zebrać świeże konsole PS4. Nieco bardziej rozbudowany żart to usługa PS Travel Station, umożliwiająca odwiedzenie lokacji z gier: w ofercie ruiny z Knack czy Seattle z inFamous: Second Son.

Tecmo Koei: Zapowiedziano Nyaiba: Nyanja Gaiden Z. To nowa wersja Yaiba: Ninja Gaiden Z, ale z kotami w rolach głównych. Premiera 22 lutego 2222.

Blizzard: Nowy dodatek do StarCrafta 2, o tytule Herald of the Stars. „Można grać do przodu, od tyłu, w dowolnej kolejności albo wcale.”

Sony Playstation Finland: Z chłodnej Skandynawii płynie zapowiedź nowej konsoli: PS Vita XS.

Grinding Gear Games: Path of Exile zmienia model dystrybucji na Pay to Win.

Blizzard: StarCraft 2 to nie wszystko, a Blizzard tradycyjnie już przykłada do Prima Aprilis dużo uwagi. W tym roku przygotowano całą stronę dla bijatyki Outcasts: Vengeance of the Vanquished, z dedykowanym kontrolerem włącznie.

I na koniec mrożąca krew w żyłach wiadomość od pewnego żartownisia: Facebook przejął Steam.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami