Ubisoft nie zignoruje zapotrzebowania na kolejne odsłony Assassin's Creed co roku

Firma chce wspierać PlayStation 3 i Xboksa 360 jeszcze przez kilka lat.

Lionel Raynaud, szef działu kreatywnego w Ubisoft, zapewnił, że firma nie zrezygnuje z corocznego wydawania nowych odsłon serii Assassin's Creed. Nie przestanie też wspierać konsol poprzedniej generacji.

ac
Unity ma wyglądać na PS4 i Xbox One zauważalnie lepiej, niż Black Flag

- Możemy oferować odbiorcom nową odsłonę Assassin's Creed każdego roku, ponieważ sami tego chcą - powiedział Raynaud w rozmowie z Edge. - Dopóki taki stan rzeczy się nie zmieni, bylibyśmy głupi ignorując to zapotrzebowanie, choć oczywiście wiąże się z tym duża presja, by stworzyć coś, co nie rozczaruje.

Przedstawiciel Ubisoftu zaznacza, że firma dobrze wie jak spełniać oczekiwania fanów cyklu. Stwierdził, że w każdej odsłonie istotne jest „uchwycenie tego, co oznacza, że jesteśmy Asasynem”.

- Musimy upewniać się, że zawsze dostarczamy lepszy produkt, starać się implementować elementy, których fani jeszcze nie widzieli i połączyć to z faktem wcielania się w zabójcę.

Szef działu kreatywnego zapewnił także, że tegoroczna odsłona cyklu - Assassin's Creed: Unity - na konsolach nowej generacji będzie wyglądać „zauważalnie lepiej”, niż Black Flag na PS4 i Xbox One.

Raynaud nie skomentował plotek związanych z Assassin's Creed Comet - grą, która według nieoficjalnych doniesień Kotaku miałaby ukazać się jesienią na PS3 i Xboksa 360. Zaznaczył jednak, że Ubisoft będzie wspierał konsole poprzedniej generacji nie tylko w 2014 roku, ale też w kolejnych latach.

- Chcemy być w stanie zaoferować nowe gry tym odbiorcom, którzy grają na starszych konsolach - zaznaczył.

W Assassin's Creed Comet mielibyśmy wcielić się w Templariusza w Ameryce Północnej, po wydarzeniach z czwartej odsłony cyklu. W bieżącym roku ukaże się na pewno Assassin's Creed: Unity - wyłącznie na PS4, Xbox One i PC. Ta odsłona serii zabierze graczy do osiemnastowiecznej Francji.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami