Reżyser Uncharted 4 odchodzi z Naughty Dog do Riot Games

Prace nad grą nie są zagrożone.

Justin Richmond, reżyser Uncharted 3 oraz nadchodzącego Uncharted 4, opuścił studio Naughty Dog na rzecz Riot Games, odpowiedzialnego za popularne League of Legends.

1
Justin Richmond

„Podjąłem decyzję o opuszczeniu Naughty Dog. Kocham tę firmę oraz pracujących tu ludzi i wiem, że będą nadal tworzyć wspaniałe gry” - przyznał Richmond w rozmowie z serwisem IGN.

„Przechodząc do bardziej pozytywnych wiadomości, po dokładnej analizie moich opcji, dołączam do Riot Games. Dzieją się tam prawdziwie innowacyjne rzeczy i nie mogę się już doczekać, by stać się ich częścią.”

Deweloper pracował w Naughty Dog od 2008 roku. Zajmował się trybem sieciowym w Uncharted 2: Among Thieves, a także reżyserią Uncharted 3: Drake's Deception. Osobny komunikat wystosowało Sony - firma zapewnia, że odejście twórcy nie wpłynie w żaden sposób na harmonogram prac nad Uncharted 4.

Wcześniej w tym miesiącu studio opuściła Amy Henning - dyrektorka kreatywna oraz współreżyserka serii Uncharted. Mówiono wtedy, że została „wypchnięta” z firmy przez zespół The Last of Us, który przejął tym samym kontrolę nad nową odsłoną popularnego cyklu, ale szefowie firmy zdecydowanie zdementowali te informacje.

Zobacz: Uncharted 4: Kres Złodzieja Recenzja

Tymczasem Riot Games pozyskało kolejnego doświadczonego pracownika. W styczniu tego roku studio zatrudniło Grega „Ghostcrawler” Streeta, głównego projektanta rozgrywki w World of Warcraft.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami