Halo: Spartan Assault w przyszłym tygodniu dostępne także na Steamie

Oraz: nowe wskazówki na temat Halo 2 Anniversary na Xbox One.

Halo: Spartan Assault zadebiutuje 4 kwietnia w systemie dystrybucji cyfrowej Valve. Gra ukazała się już w ubiegłym roku na Xbox One, PC z Windows 8 i telefonach z Windows Phone 8.

Tytuł stworzony we współpracy 343 Industries ze studiem Vanguard Entertainment to zręcznościowa strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Fabuła osadzona jest między wydarzeniami przedstawionymi w Halo 3 i Halo 4.

Cenę na Steamie ustalono na około 15 zł. W wymaganiach sprzętowych podano także Windows 7, co oznacza koniec wyłączności dla najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.

Z innych wieści na temat serii Halo: na zakończonej w ubiegłym tygodniu konferencji GDC, szef Microsoft Studios - Phil Spencer - wypowiedział się na temat ciągle niepotwierdzonego Halo 2 Anniversary - odświeżonej wersji popularnej strzelanki, zmierzającej podobno na Xbox One.

- W fikcyjnej rzeczywistości, gdzie taki tytuł istnieje, odpowiedź na pytanie o najważniejszy element jest prosta: tryb sieciowy - mówił tajemniczo menedżer w rozmowie z serwisem IGN. - Należałoby dostarczyć doświadczenie, które wszyscy pamiętamy z Halo 2.

- Biorąc pod uwagę rozwój całej serii, jeśli jest jedna rzecz, o której na pewno trzeba wspomnieć w przypadku Halo 2, to jest to właśnie tryb sieciowy. Musielibyśmy idealnie przygotować ten kluczowy element

- Musielibyśmy poradzić sobie nawet lepiej niż w Halo 1 Anniversary. Multiplayer był tam dobry, ale gra nie posiadała rozgrywek dla wielu osób w klasycznym sensie, więc było to coś innego.

- Jeśli istnieje coś, co nazywamy Halo 2 Anniversary, to myślę, że tryb sieciowy musi być fantastyczny - dodał.

Nieoficjalne doniesienia na temat nowej wersji przeboju sprzed dziesięciu lat pojawiają się już od jakiegoś czasu. Okrągła rocznica premiery wypada w listopadzie tego roku.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami