Dwóch założycieli studia odpowiedzialnego za Torchlight opuszcza firmę

Powrót do sceny niezależnej.

Travis Baldree oraz Erich Schaefer opuścili Runic Games. Obaj zakładali firmę w 2008 roku, a ich studio zasłynęło serią zręcznościowych gier RPG Torchlight.

Menedżerowie informują, że nie doszło do żadnego konfliktu i z żalem żegnają się z kolegami. Baldree zajmował stanowiska prezesa i głównego inżyniera, a Schaefer był dyrektorem kreatywnym i projektantem.

„Jestem niesamowicie podekscytowany perspektywą powrotu do prac na mniejsza skalę, gdzie mogę zajmować się wieloma rzeczami na raz” - napisał ten pierwszy na oficjalnym forum. „Tworzenie w ramach ograniczonych zasobów dostarczało mi sporo frajdy i satysfakcji. Nie mogę się już doczekać, by do tego wrócić.”

„Tymczasem reszta zespołu Runic idzie dalej i kontynuuje prace nad szalonym, fajnym, całkowicie sekretnym projektem” - dodaje Max Schafer, trzeci z współzałożycieli oraz brat Ericha (dzięki, VG247). „Zmiany są przerażające, ale często pozytywne.”

Czwartym założycielem firmy jest Peter Hu, który nie zmienia miejsca pracy. W 2009 roku studio wyprodukowało Torchlight, a drugą część wydano trzy lata później. Wkrótce po premierze pierwszej odsłony Runic zostało przejęte przez chińskie Perfect World, specjalizujące się w tytułach z gatunku MMORPG.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami