Microsoft opisał system reputacji, który znajdzie zastosowanie w usługach sieciowych konsoli Xbox One, w ramach którego karani będą wulgarni i nieuczciwi gracze.

1

Program automatycznie podzieli wszystkich na trzy kategorie: „Dobry”, „Do poprawy” i „Unikać” („Good”, „Needs work”, i „Avoid Me”). Informacja o rankingu wyświetli się w karcie gracza, w postaci kolorów.

Początkowo nieprzyjemni użytkownicy będą jedynie ostrzegani, ale ciągłe zachowanie niezgodne z regulaminem może skończyć się zawieszeniem dostępu do niektórych usług, takich jak choćby możliwość transmitowania rozgrywki przez Twitch - czytamy na oficjalnej stronie.

„Dobrzy” gracze stanowią większość, a Microsoft planuje w przyszłości wprowadzenie systemu nagród dla przykładnych osób.

Pierwsze ostrzeżenia będą przyznawane jeszcze w tym miesiącu, możliwe więc, że niektórzy posiadacze Xbox One spadną już do kategorii „do poprawy”.

Producent konsoli ostrzega, że algorytm decydujący o „przydziale” do poszczególnych klas został dostosowany, by oprzeć się próbom oszustwa i będzie wkraczał do akcji jedynie przy wielokrotnych przewinieniach.

Xbox One zadebiutuje w Polsce we wrześniu tego roku.

Reklama