Arma 3 nie trafi na konsole

Może następna część.

Czeskie studio Bohemia Interactive posiada deweloperskie zestawy PlayStation 4 i Xbox One, ale nie planuje konwersji taktycznej strzelanki Arma 3 na te platformy.

- Odrzuciliśmy ten pomysł w przypadku Arma 3 - mówi Joris-Jan van t' Land, szef projektu, w rozmowie z Eurogamerem.

- Osobiście bardzo lubię konsole i chciałbym zobaczyć na niech naszą grę, ale od początku powstawała z myślą o PC i konwersja nie byłaby wiarygodna czy łatwa. Należałoby przeprojektować sterowanie czy interfejs, co nie wchodzi w grę w przypadku Arma 3. Ale już w następnym projekcie jest to bardziej prawdopodobne.

Przez następne dwa lata zespół odpowiedzialny za strzelankę będzie zajmował się tworzeniem dodatkowej zawartości i aktualizacji.

- Wspieramy grę przez co najmniej dwa następne lata - dodaje Joris-Jan van t' Land. - Mamy już stosowne plany. Jeśli chodzi o następną odsłonę, to raczej w tym roku nie wydarzy się zbyt wiele, ale już rok później będziemy musieli zacząć myśleć o następnym kroku.

- Wydaje mi się, że będzie to nowa część serii, ale nie wiemy jeszcze co. A firma rośnie, więc mam zasoby, by zająć się kilkoma projektami.

Jeśli mowa o przyszłych dodatkach, producent zapowiada nowy teren rozgrywki oraz kolejne pojazdy i bronie, ale twórcy chcą nadal koncentrować się na działaniach piechoty.

Arma 3 ukazała się jesienią ubiegłego roku, ale dopiero kilka dni temu wydano trzeci i ostatnio rozdział kampanii fabularnej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami