Dwóch ważnych producentów opuszcza Sony

Twórcy Second Son i God of War.

Kolejne zmiany w studiach należących do Sony. Z pracy w Sucker Punch Productions zrezygnował James Griesemer, główny projektant Infamous: Second Son, a Sony Santa Monica opuścił Stig Asmussen, dyrektor kreatywny God of War 3.

„Jestem podekscytowany, że ludzie w końcu sprawdzą grę” - napisał na Twitterze Griesemer. „Tak, nie pracuję już w Sucker Punch, ale jeszcze o tym nie rozmawiamy.”

Rezygnacja Asmussena związana jest zapewne ze skasowaniem niezapowiedzianego projektu nowej serii, która miała powstawać w Sony Santa Monica.

Producent PlayStation 4 potwierdził, że deweloper nie pracuje już w kalifornijskim studiu - informuje serwis IGN. Deweloper zajmował się oryginalną trylogią God of War, rozpoczynając od tworzenia lokacji i oprawy graficznej, kończąc na pozycji dyrektora kreatywnego.

Tymczasem James Griesemer zdobywał doświadczenie w studiu Bungie, odpowiadając za serię Halo - projektował elementy na potrzeby niemal wszystkich odsłon, odpowiadając między innymi za pojazdy w Halo 2.

Infamous: Second Son ukaże się w piątek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami